Hokeja fani Herningā ierodas atbalstīt Latvijas izlasi cīņā pret Vāciju, 12.05.2018.
Foto – LETA

FOTO. Latvijas hokeja izlase izcili uzvar Vāciju 3:1! 5

Latvijas hokeja izlase sestdien Herningā pasaules čempionāta mačā ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja olimpisko vicečempioni Vāciju, turpinot cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas izlases labā vārtus guva Ronalds Ķēniņš, Guntis Galviņš un Andris Džeriņš, kamēr vāciešiem izcēlās Dominiks Kahuns.

Latvijas valstsvienībā par labāko spēlētāju tika atzīts Rodrigo Ābols, kurš šajā spēlē atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kamēr pretiniekiem šo godu saņēma Kahuns.

Kārtējo lielisko spēli Latvijas izlases vārtos aizvadīja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 33 no 34 pretinieku mestajām ripām.

B apakšgrupā vadībā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir ASV, tālāk ar desmit punktiem četros mačos ir Kanāda, kurai ar deviņiem punktiem seko Somija un Latvija, bet somiem ir viena spēle rezervē. Uzreiz aiz pirmā četrinieka ar astoņiem punktiem atrodas Dānija, tālāk ar pieciem punktiem seko Vācija, septīto vietu ar trim punktiem ieņem Norvēģija, bet bez punktiem cīnās Dienvidkoreja.

Apakšgrupu turnīra noslēgumā Latvijai palikuši tikai divi mači – pirmdien pret Kanādu un otrdien pret Dāniju.

Spēles sākumā aktīvāki bija vācieši, taču latvieši uz dažām minūtēm pārņēma iniciatīvu. Perioda pirmā puse ritēja līdzīgā cīņā, vāciešiem nedaudz vairāk kontrolējot ripu. Trešdaļas otrās puses sākumā Kahuns aizlauzās līdz Latvijas izlases vārtiem, taču viņu apturēja Džeriņš, bet nedaudz vēlāk Leona Draizaitla metienu bloķēja Galviņš.

Trīsarpus minūtes pirms trešdaļas beigām latvieši iespieda pretiniekus viņu aizsardzības zonā, bīstami pa vārtiem uzmetot Rihardam Bukartam. Minūti pirms perioda beigām Draizaitls par pārkāpumu pret Tedoru Bļugeru saņēma 2+10 minūšu sodu, tādējādi Vācijas izlase uz ilgu laiku palika bez sava līdera. Nopelnīto vairākumu latviešiem realizēt neizdevās, turklāt pēc Mika Indraša pārkāpuma pašiem bija jāspēlē mazākumā.

Vācijai vairākumā spēlējot bez Draizaitla, pretiniekiem neko bīstamu izveidot neizdevās. Tuvojoties perioda vidum, Latvijas hokejisti iespieda pretiniekus viņu laukuma pusē, vāciešus vairākas reizes glābjot vārtsargam Niklasam Treitlem. Ar savu aktivitāti latvieši nopelnīja vairākumu, kura pirmajā minūtē tika pieļautas vairākas kļūdas, bet otrajā izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, uz vārtiem uzmetot Kristapam Sotniekam.

Sešas minūtes pirms trešdaļas beigām Vācijas hokejisti izdarīja pamatīgu spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem, latviešiem cenšoties izraidīt ripu ārā no savas aizsardzības zonas. Trīsarpus minūtes pēc latviešu kļūdas maiņā divi Vācijas hokejisti izslidoja pret vienu pašu Merzļikinu, taču pasniegto dāvanu izmantot nespēja, jo ar nūju patraucēja Ralfs Freibergs. Latvijas hokejisti devās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar vārtu guvumu – Rūdolfs Balcers piespēlēja Rodrigo Ābolam, kurš ripu tālāk pāradresēja Ķēniņam, latviešu uzbrucējam raidot ripu tīklā.

Jau otrā perioda 15.sekundē Galviņš dubultoja Latvijas izlases pārsvaru, uzbrukumu noslēdzot ar tālu un spēcīgu metienu. Turpinājumā Latvijas izlase palika ar pieciem aizsargiem sastāvā, jo vēl nenoskaidrotas traumas dēļ uz ģērbtuvi devās Uvis Balinskis. Perioda astotajā minūtē Latvija panāca jau 3:0 – Džeriņš netālu no vārtiem tika pie ripas cīņā ar diviem vācu hokejistiem un raidīja to starp Treitla kājsargiem.

Tiesa, pēc nepilnas minūtes vācieši vienus vārtus atguva situācijā, kurā Latvijas izlases aizsargi nepaspēja atgriezties pie vārtiem un atņemt ripu Kahunam, kurš precīzi meta no kreisās puses. Perioda otrajā pusē spēles temps kritās, kas nāca par labu latviešiem, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase palika mazākumā. Spēlējot četratā pret pieciem, Latvijas hokejist izturēja pretinieku spiedienu, kā arī no vārtu zaudējuma glāba stabiņš.

Pusotru minūti pirms finālsvilpes Vācijas izlase Treitlu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, bet Latvija savu pārsvaru nosargāja un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1.

Vēl šajā apakšgrupā plkst.17.15 spēkosies Dānija un Dienvidkoreja, bet četras stundas vēlāk maču sāks Kanāda un Somija.