Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Ievērojamām kultūras personībām pasniegti KM Atzinības raksti0


Nauris Puntulis un Roze Stiebra Kultūras ministrijas Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijā.
Nauris Puntulis un Roze Stiebra Kultūras ministrijas Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijā.
Foto: LETA

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) cturtdien, 14. novembrī, Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 15 kultūras jomas personībām pasniedza atzinības rakstus, godinot viņu radošo ieguldījumu.

Īpašo ministrijas Atzinības rakstu par izcilu ieguldījumu Latvijas mākslā un sasniegumiem starptautiskā kontekstā saņēma gleznotāja Maija Tabaka, kura tika godināta arī nupat apritējušajā 80 gadu jubilejā.

Memoriālo muzeju apvienības speciāliste Gaida Jablovska, kura nozarei veltījusi 50 darba gadus, saņēma KM Īpašo Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas pētniecībā un Latvijas muzeju nozares attīstībā, kā arī latviešu kultūras un tās izcilo personību popularizēšanā starptautiskā mērogā.

Tāpat Īpašo KM Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu latviešu vokālās mākslas attīstībā un sveicienus 90.jubilejā saņēma operdziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt scenārists un dramaturgs Vladlens Dozorcevs, kurš šogad svinēja 80 gadu jubileju, saņēma īpašo KM Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas kultūrā un neatkarīgas Latvijas valsts attīstībā.

KM Īpašo Atzinības rakstu piešķirts arī Dainim Kalnam par ilggadēju Siguldas Opermūzikas svētku organizēšanu.

KM Atzinības raksti līdz ar pagodinājumiem apaļās mūža jubilejās pasniegti teātra zinātniecei Silvijai Geikinai par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas teātra vēstures pētniecībā, mākslas zinātniecei Elitai Grosmanei par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas vēstures pētniecībā un dzejniekam un atdzejotājam Leonam Briedim par izcilu ieguldījumu Latvijas literatūrā un kultūrā.

Tāpat ar Atzinības rakstu apaļās mūža jubilejās godināta grafiķe Māra Rikmane par nozīmīgu devumu Latvijas mākslā un māksliniece Agija Staka par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas grāmatu ilustrāciju jomā.

Savukārt Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus saņēma komponiste Maija Einfelde par nozīmīgu un ilggadēju radošo ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, veicinot tās starptautisko atpazīstamību, literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā, kā arī animācijas filmu režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas tradīcijas izveidē un attīstībā.

MK Atzinības raksti piešķirti arī tekstilmāksliniecei Edītei Pauls-Vīgnerei par izcilu radošo devumu Latvijas tekstilmākslas attīstībā, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs, kultūras un sabiedriskais darbinieks Guntim Gailītim par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras, pilsoniskās sabiedrības un demokrātiskas valsts attīstībā un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Studiju programmu direktorei Irēnai Baltābolai par nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības jomā.

Kultūra ministrs pasniedz KM Atzinības rakstus radošām personībām

Tāpat arī MK Atzinības rakstu saņēma biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” par nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās teātra mākslas attīstībā, Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” izveidē un norisē.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
LNB Draugu telpā notiks saruna par rakstniekiem un viņu ģimenēm
20 stundas
IK
ILZE KĻAVIŅA
Kultūra
Ideālais cilvēks, ko mēs gribētu “lietot”. Ilze Kļaviņa vērtē izrādi “Bītlu jaunais albums”
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Doma laukumā muzicēs projekta “Ziemassvētku tubas” orķestris
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 4
14 stundas