×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

FOTO: Igauņiem smeķē latviešu cienasts! “Lido” atklāj jau trešo ēstuvi Tallinā (1)

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Pašmāju lielākais sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums “Lido” atklājis jau trešo restorānu Tallinā.

617 kvadrātmetrus plašajā zālē vienlaikus var apkalpot 360 klientus un, kā varēja novērot uzreiz pēc restorāna atklāšanas, ļaudis labprāt steidza iegādāties latviešu nacionālās virtuves ēdienus. Ap 200 nosaukumu – zupas, gaļas ēdieni, pankūkas, salāti, saldie ēdieni – maltīte līdzīga kā Rīgā, arī noformējums un darbinieku tērpi ieturēti tradicionālajā “Lido” stilā. Restorāna plānojuma pamatā ir LIDO tradicionālais atklātās virtuves princips, kas ļauj pagatavot maltīti klientu acu priekšā. Restorāna izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro.

“Lido” saimnieks Gunārs Ķirsons neslēpj, ka igauņu tauta novērtējusi uzņēmuma piedāvājumu. “Viņi mūs mīl, brauc pie mums, apgrozījums nemitīgi kāpj. Igaunijā esam jau septīto gadu un nevienu reizi tas nav bijis mazāks, kā iepriekš. Ja mūs nav padzinuši no šejienes – ne tauta, ne valdība un gluži otrādi – tā dod arvien labākus nosacījumus biznesam un pat aicina, lai mēs te nākam, tad viņi mūs novērtē,” stāsta Ķirsons.

Tallinā jaunākais “Lido” lolojums atrodas tirdzniecības centrā “Mustamäe”. Jaunajā restorānā strādās 100 darbinieki. Iepirkšanās centra atvēršana notika vienlaikus ar “Lido” atklāšanu un tas atrodas vienā no tā saucamajiem pilsētas guļamrajoniem ar 66 tūkstoš iedzīvotājiem. Paredzams, ka tas būs plaši apmeklēts, jo līdzīga iepirkšanās centra šajā rajonā nav. Nule kā atklāta centra 1. kārta, bet perspektīvā ir vēl divu kārtu būvniecība. “Mustamäe” centra direktore Anneli Hirve “LA” teica, ka šai vietai “Lido” ienākšana ir ļoti svarīga, jo jābūt daudzveidīgam piedāvājumam. Tā kā Mustamäe dzīvo daudzi, ka gatavo mājās, tad “Lido” piedāvājums varētu būt laba iespēja iepazīt latviešu nacionālo virtuvi. “Šajā rajonā dzīvo 86 nacionalitāšu pārstāvji, līdz ar to šī virtuve būs ļoti piemērota mūsu klientiem,” pārliecināta Anneli Hirve.

Jāatgādina, ka “Lido” savu darbību Tallinā sāka 2009. gadā, atverot restorānu tirdzniecības centrā “Solaris”, bet pērnā gada martā tika atvērts otrs restorāns rekonstruētajā tirdzniecības centrā “Ülemiste”. Līdz ar tā atvēršanu “Lido” apgrozījums Igaunijas tirgū pieaudzis par teju 55 %, bet klientu skaits palielinājies par 40%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prieks par Lido! Lai viņiem veicas, lai notur to kvalitātes latiņu, cik vien augstu var!

Draugiem Facebook Twitter Google+