Dabā
Laika ziņas

INFOGRAFIKS. Jaunākā prognoze 7 dienām: laiks mainīsies darba nedēļas izskaņā0

Foto – LETA

Nākamās nedēļas pirmajā pusē galvenokārt gaidāms sauss un karsts laiks – maksimālā gaisa temperatūra nedēļas vidū vietām var sasniegt pat +30 grādus. Karstums atkāpsies tikai nedēļas otrajā pusē, kad kopā ar brāzmainiem ziemeļu vējiem ieplūdīs aukstāks gaiss.

Nākamās nedēļas sākumā laika apstākļus turpinās noteikt augsta spiediena apgabals, tādēļ gaidāms daļēji mākoņains – pārsvarā nelieli gubu mākoņi – un sauss laiks. Pūtīs lēns vējš. Naktis būs relatīvi siltas; termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +11…+16 grādu atzīmi. Savukārt dienā gaidāms stiprs karstums, un gaiss iesils līdz +27…+29 grādiem. Piekrastē, pūšot ziemeļu vējiem no akvatorijas, maksimālā gaisa temperatūra dienā nepaaugstināsies vairāk par +20…+24 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra Latvijā 29. maijā dienā

Galerijas nosaukums

Nedēļas vidū varētu sagaidīt arī karstāko diennakti, kad gaiss naktī atdzisīs līdz +15…+19 grādiem, un dienā vietām termometra stabiņš, iespējams, sasniegs pat +30 grādu atzīmi. Karstuma ietekmi palīdzēs mazināt tikai mērens ziemeļrietumu vējš, kas valsts ziemeļu daļā būs brāzmains.

Darba nedēļas izskaņā laika apstākļi mainīsies. Brāzmainie ziemeļu puses vēji ienesīs aukstākas gaisa masas, līdz ar to karstums atkāpsies. Gaiss naktī atdzisīs līdz +6…+11 grādiem, un vietām ir iespējamas salnas zāles virskārtā. Dienas gaišajā daļā gaisa temperatūra turēsies +15…+20 grādu robežās. Neskatoties uz to saglabāsies sauss un saulains laiks.

Saistītie raksti

Jūnija sākumā atmosfēras spiediens kritīsies un mākoņu daudzums palielināsies, tomēr nokrišņu iespējamība pagaidām ir zema. Pūtīs mēreni līdz mēreni stipri dienvidu vēji, līdz ar to kļūs nedaudz siltāks.

Lielākajā daļā Latvijas mežu saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība.

LA.lv