Ekonomika
Bizness

FOTO. IT uzņēmums Accenture izvēršas: atver jaunu biroju Jaunajā Teikā0


IT uzņēmums Accenture atklāj savu jauno biroju – trešo, kas atrodas Jaunajā Teikā.
IT uzņēmums Accenture atklāj savu jauno biroju – trešo, kas atrodas Jaunajā Teikā.
Publicitātes foto.

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture turpina izaugsmi – jau  šobrīd uzņēmumā Latvijā strādā vairāk nekā 1550 darbinieku. Pieaugot IT speciālistu skaitam, uzņēmums domā par jaunām telpām. Tādēļ septembrī Accenture atvēra jaunu biroju ar 500 darba vietām Rīgā, Jaunajā Teikā – biroju ēkā Teodors, tā portālam “La.lv” pavēstīja Accenture pārstāve Sanita Kalve.

Šobrīd Accenture ir trīs lieli biroji Rīgā, kur katrā atrodas ap 500 darba vietām.

Divi uzņēmuma biroji atrodas VEF apkaimē – Brīvības gatvē 214 un Jaunās Teikas kvartālā, Gustava Zemgala gatvē 74, bet trešais – Gunāra Astras ielā 2. Viens uzņēmuma birojs ir ārpus Rīgas – Ventspilī.

“Katram birojam ir savs raksturs, bet visos ir vienota identitāte. Viens birojs ir modernā korporatīvā stilā ieturēts, otrs – avangardisks un jauneklīgāks, bet trešais – moderns ar mājīgu gaistoni darba videi. IT nozare ir dinamiska, līdz ar to mūsdienīgai darba videi ir ļoti liela loma, kas balstās racionālos lēmumos,” skaidro Accenture darba vides un nekustamā īpašuma vadītāja Latvijā Inga Zvaigzne.

Accenture aptuveni 4000 kvadrātmetru lielā jaunā biroja interjeru ir izstrādājis arhitektes Brigitas Bulas birojs.

Jaunā Teo biroja telpas, kas atrodas biroja ēkā Teodors, ir piemērotas gan intravertiem, gan ekstravertiem darbiniekiem.

Mūsdienīga biroja pamatā ir izpratne par produktivitāti ietekmējošiem faktoriem, darba tirgus tendencēm un Z paaudzes darba stilu, modernajām tehnoloģijām un ergonomiku.

Lai IT speciālists varētu pildīt darba pienākumus, jānodrošina trīs lietas, liecina uzņēmuma novērojumi, iepazīstoties ar aktuālākajiem pētījumiem par modernu darba vidi.

Pirmkārt, darbiniekam ir nepieciešama ērta un ergonomiska darba vieta, otrkārt, jānodrošina iespēja sazināties ar kolēģiem, – tam paredzētas dažādas sapulču telpas un vietas, kurās darbinieks netraucēti var aprunāties vai sarīkot nelielu sapulci. Treškārt, birojā ir jānodrošina iespēja fokusēties darbam, lai darbinieks netraucēti pildītu darba pienākumus, kā arī nepieciešamības gadījumā pastrādātu vienatnē.

Privātām sarunām ir slēgtas telpas, kā arī atvērtas, bet nodalītas vietas, lai darbinieku sarunas netraucētu.

Jaunajā Teo birojā ir iekārtots sporta stūrītis, kas nepilda fitnesa zāles funkcijas, bet tā ir vieta, kur darbinieks netraucēti var izvingrināt ķermeni. Jaunajā birojā neizpaliek arī plaša, mājīga kafejnīca un vairākas atpūtas zonas un kafijas “salas”.

Jau vēstīts, ka šogad pavasarī ekspluatācijā tika nodota 16 stāvu biroju ēka Teodors biznesa centrā Jaunā Teika. 16 300 kvadrātmetru plašajā namā izveidotas A klases biroju telpas.

Teikas rajons nosaukts par godu leģendārā arhitekta Teodora Hermanovska kino projektam Teika. Godinot viņa ievērojamo darbu un personību, Jaunās Teikas Biznesa centram dots vārds Teodors.

Jaunās Teikas biznesa centrs atrodas VEF apkaimē, kuru šā gada pavasarī apņēmās attīstīt Accenture, Jaunās Teikas kvartāls, Latvijas Mobilais telefons, Mikrotik, New Hanza Capital, VEF Kultūras pils un Elkor. Uzņēmumi vienojās kopīgam darbam, lai šis jaunais Rīgas centrs kļūtu par pilsētas tehnoloģiski attīstītāko, vienlaikus dzīvošanai un strādāšanai draudzīgāko vietu.

Saistītie raksti
Accenture ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē.

Accenture ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 449 000 cilvēki, kas apkalpo klientus vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Accenture Latvijas filiāle ir dibināta 2002. gadā.

LA.lv