Ekonomika
Auto un moto

FOTO: Izdots jaunākais “Latvijas Gada auto 2018” žurnāls 0

Publicitātes foto

Konkursā “Latvijas Gada auto 2018” tika pieteikti vairāki spilgti mazās klases auto modeļi. Lai būtu pievilcīgi topošajiem pircējiem, šīs klases automobiļiem piemīt azartiska vadāmība, kā arī tehnoloģiju piedāvājums aprīkojumā ļoti tuvojas lielākas klases automobiļiem.

Viens no tādiem ir arī “Nissan Micra” – mazākais “Nissan” modelis Eiropā tā piektajā paaudzē, kurš piedalījās konkursā “Latvijas Gada auto 2018”.

Ja sākotnēji šī modeļa nosaukums raksturoja šī automobiļa nelielos izmērus, tad jaunais modelis vairs nav nekāds mikroautomobilis. Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, tā garums pieaudzis par 17 cm (3999 mm), platums par 7 cm (1743 mm).

Ar otrās paaudzes “Micra” šī atšķirība ir vēl ievērojamāka – 30 cm un 35 cm. Praktiskie pārbaudījumi pierādīja, ka jaunā “Micra” salons piedāvā visai pieņemamu komfortu četriem cilvēkiem, plus bagāžniekā (300 l) iespējams ievietot trīs vidēja lieluma ceļojumu somas.

Garāka auguma pasažieriem ērtāki tomēr būs priekšējie krēsli, kur vairāk vietas kājām un galvai.

Ap 100 dizaina variāciju

“Nissan Micra” sūtība tomēr ir būt spilgtam pilsētas automobilim. Ķīļveida profils, stūrainas dizaina formas, asas līnijas un spilgtas krāsas – var patikt, var nepatikt, bet jaunais “Micra” ir pamanāms auto. Kopumā ir ap 100 veidiem, kā kombinēt dažādus “Micra” dizaina elementus gan ārpusē, gan arī salonā.

“Micra” arī ir viens no uzskatāmākajiem piemēriem par to, ka mazās klases automobiļa salons var kvalitatīvi nostrādāts. Papildaprīkojumā iespējama arī ādas apdare.

Priekšējais panelis ir lakonisks, tā centrā – goda vietā novietota “Nissan” aktuālā multimediju sistēma ar “Nissan Connect” atbalstu, kas pazīstama arī citos šī ražotāja modeļos, tikai šeit tā ieguvusi trapecveida formu. Zem tās klimata kontroles slēdži – viss viegli uztverams un saprotams.

Mūsdienās arī mazā klase tiek pie bagātīga papildaprīkojuma

Bagātīgs komforta un drošības aprīkojums šajā klasē vairs nav nekāds retums. Jaunā “Micra” aprīkojuma sarakstā iespējams iekļaut bezatslēgas sistēmu, 4 videokameras ar 360 grādu skatu, automātiskās tālās gaismas, joslas, aklās zonas, bremzēšanas asistentus, ceļazīmju atpazīšanas sistēmu un kalnā braukšanas asistentu.

Par mūzikas labskanību rūpējas “Bose Personal” audiosistēma, kurai izmantots viens ne pārāk pierasts risinājums telpiskas skaņas veidošanai – viens no sešiem skaļruņiem ir iebūvēts vadītāja galvas balstā.

Tikai mehāniskā pārnesumkārba

“Nissan Micra” klāstā ir divi trīs cilindru benzīna dzinēji – 0.9 litru ar 90 Zs un viena litra ar 70 Zs, kā arī 1.5 litru dīzeļdzinējs ar 90 Zs. Jebkurš no šiem tiek komplektēts ar 5 pārnesumu mehānisko pārnesumkārbu.

Lai gan šie dzinēji radīti, lai būtu ekonomiski un ar zemu izmešu daudzumu, prasmīgi rīkojoties ar pārnesumkārbu, iespējami arī dinamiskāki manevri.

“Micra” balstiekārta nav gluži sportiski cieta, bet tomēr vairāk orientēta aktīvai braukšanai, nevis lielam komfortam. Tas gan nav mīnuss, bet šāds regulējums piestāv “Micra” aktīvajam raksturam, taču jārēķinās, ka ceļu nelīdzenumi itin bieži nonāks automobiļa salonā.

Nissan Micra cena ir no 12 400 eiro līdz 17 490 eiro, atkarībā no izvēlētās komplektācijas.

Konkursa “Latvijas Gada Auto” žūrijas iespaidi

Uldis Rolis, autoservisa “Rolis” valdes loceklis: “Acij tīkams mazauto, kas nemaz nav tik mazs. Salonā gan otrajā rindā pamaz vietas, bet tas ir loģiski. Auto salona apdare ir akurāta un ar atsvaidzinošiem krāsu akcentiem.”

Motors – 3 cilindri, turbo, nedaudz kautrīga 1000 -2000 apgriezienu zona , bet tad pieslēdzas turbokompresors un ir ok. Rokas pārslēdzamā ātrumkārba ar 5 ātrumiem. Ceru, ka ražotājs pamanīs un to aprīkos arī ar kādu automātu, protams, gudro – 6, 7 pakāpju.

Tad tas pilnībā saskanēs ar Eiropas tendenci – mazi motori un daudz pārnesumu.

“Testa dienu “Micra” iepriecināja ar aizvien acij tīkamu mazauto. Sarkanā krāsa (lasi -spilgtās krāsas) neapšaubāmi izcēla auto sportisko raksturu. Šī salona apdare un krāsainums ir patīkams. Jāatzīmē tas, ka ieskatoties variantos ar noformējumu, gan ārējo gan iekšējo var izpaustie kādi 8 varianti( tātad krāsu pietiks).”

Tas gan nedaudz sadārdzinās pirkumu, bet savas krāsu un noformējuma vēlmes varēsiet piepildīt arī “Micrā”.

“Noteikti vēlos uzslavēt “Micra” stūri. Sportiska stila, D formā, izņemot nepamatoti daudz un intuitīvi neveikli izvietotās stūres kņopes (citu auto ražotāju pieredze ir veiksmīgāka, un tad tās podziņas vairs nesaukšu par kņopēm). Uzslavējams risinājums ir konsoles grīdas apgaismojums. Patika.”

Un nu pats galvenais – standartā gaismas. Tuvās, tālās, automātiskās, testētajai versijai LED (+400 eiro). Tātad par drošību gada tumšajā periodā ir padomāts arī mazās klases automobilī, un tas nav speciāli jāaktivizē.

“Pamanīju, ka pārslēgšanās laiks uz tālo gaismu ir nedaudz aizkavēts, bet šim gaismu menedžmentam ir jāprot ne tikai pārslēgt bet arī nekādā ziņā neapžilbināt citus satiksmes dalībniekus. Pats par sevi tas nav jaunums bet mazajā klasē apsveicami.”

“Nissan” pārstāvja komentārs

Mindaugs Plukis, “Nissan Nordic Europe”: “Viens no šī automobiļa modeļa pievilcības elementiem ir tā atlētiskais un izteiksmīgais ārējais dizains, kas virza “Micra” zīmolu jaunā un izaicinošā virzienā.”

“Mūsdienīgais izskats un ekskluzīvā izjūta ir saglabāta arī automobiļa iekšpusē, piedāvājot augstas kvalitātes automobiļa salonu. Mēs esam pacēluši Eiropas kompakto automobiļu segmentu jaunā līmenī, koncentrējoties uz to, ko klienti vēlas šobrīd un sagaida nākotnē”.

Saistītie raksti

Vairāk par “Nissan Micra” un pārējiem 19 jaunajiem automobiļiem var lasīt jaunajā žurnālā “Latvijas Gada auto 2018”, kurš ir tirdzniecībā visā Latvijā no 8.novembra.

Žurnālā pievērsta arī uzmanību aktuālākajiem satiksmes drošības jautājumiem un autobūves attīstības virzieniem.

Galerijas nosaukums
LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Regulators maina kārtību, lai stingrāk uzraudzītu numerācijas lietošanu
10 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kādi “Liepkalnu” īpašniekam plāni attīstīt restorāna kompleksu “Sēnīte”
12 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Daugavpils tūrisma objektos vasara bijusi “karsta”. Kas visvairāk interesējis tūristus?
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas