Ekonomika
Nauda

FOTO: Izrādās, ka Latvijā pastāv četri pensiju līmeņi. Ko vēl atklāj jaunais pētījums? 1


“INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas prezentācija.
“INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas prezentācija.
Publicitātes foto

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju sniedz atbalstu saviem pensijas vecuma vecākiem. No tiem 30% palīdz finansiāli, liecina “INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Savukārt 39% respondentu atklāj, ka sniedz nevis finansiālu, bet cita veida atbalstu, bet 40% norādīja, ka viņiem nav vecāku šādā vecumā.

Aptauja arī atklāj, ka visbiežāk saviem vecākiem finansiāli palīdz cilvēki vecumā no 35 līdz 54 gadiem (45%),kuri strādā publiskajā sektorā (21%) un kuri ir vai nu augstākā vai vidējā līmeņa vadītāji (30%), vai tiem pieder savs uzņēmums (26%).

“INVL pensiju fondi” vadītājs Andrejs Martinovs norāda, ka, ņemot vērā, ka mūsu valstī vidējā pensija ir 320 eiro, ir skaidrs, ka bērni ir spiesti atbalstīt savus pensijas vecuma vecākus, lai nodrošinātu viņiem cienījamas vecumdienas.

Tajā pašā laikā trešā daļa no pašlaik darbaspējas vecumā esošajiem mūsu valsts iedzīvotājiem atklāj, ka par savām vecumdienām paši šobrīd nedomā, paļaujoties uz valsts pensiju vai bērniem.

“Līdz ar to ir skaidrs, ka mūsu valstī pastāv nevis trīs, bet gan četri pensiju līmeņi, no kuriem pēdējais ir pieaugušo bērnu sniegtais atbalsts saviem vecākiem,” atzīst Martinovs.

Viņš arī norada, ka saskaņā ar pētījuma rezultātiem, 8% respondentu cer, ka bērni būs viņu galvenais finansiālais atbalsts vecumdienās, bet ar regulāru finansiālu palīdzību, kas uzlabotu seniora dzīvi, rēķinās 43%.

Turpretim 37% aptaujāto nerēķinās, ka bērni viņus vecumdienās finansiāli atbalstīs.

Kā uzskata pazīstamais žurnālists un četru bērnu tēvs Ansis Bogustovs, arī tiem cilvēkiem, kuri pašlaik audzina vienu vai vairākus bērnus, nevajadzētu uzskatīt savas atvases par drošāko finansiālo atbalstu vecumdienās, bet meklēt veidus, kā uzkrāt pensijai.

“Lai gan iespēja vecumdienās dzīvot katru mēnesi pie kāda no bērniem izklausās vilinoša, es domāju, ka tas būtu apgrūtinoši gan mums ar sievu, gan viņiem. Tā vietā gribētos pensijas laiku pavadīt tā, kā mums pašiem gribas, nevis būt atkarīgiem no tuviniekiem, un to var īstenot tikai tad, ja par šo laiku cilvēks ir parūpējies vēl darbaspējas vecumā,” tā Ansis Bogustovs.

Iedzīvotāju aptauja tika veikta šī gada septembrī un oktobrī, un tās ietvaros tika aptaujāti 1005 Latvijā dzīvojošie cilvēki.

Galerijas nosaukums
Saistītie raksti

“INVL Pensiju fondi” ir pensiju 2. un 3.līmeņa fondu pārvaldītājs Latvijā, kas ietilpst “Invalda INVL” grupā – lielākajā aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumā Baltijas valstīs. “Invalda INVL” grupa apkalpo vairāk nekā 190 000 klientus Lietuvā un Latvijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī citus starptautiskos investorus.

Kopējie aktīvi pārvaldīšanā pārsniedz 650 miljonus eiro. “Invalda INVL” akcijas tiek tirgotas “Nasdaq” Baltijas biržā kopš 1995.gada.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Liepkalni” nākotnē plāno sākt piegādāt produkciju Somijai 1
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
2 dienas
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas