Kultūra
Mūzika

FOTO: Izskanējis romantiskais “Sapnis vasaras naktī”0

Foto: Otto Strazds

Piektdien, 15. martā, LNSO un diriģents Ainārs Rubiķis aicināja uz neparastu simfonisko koncertu – uz Lielās ģildes skatuves tika stāstīta Viljama Šekspīra romantiskā pasaka “Sapnis vasaras naktī” Fēliksa Mendelszona-Bartoldi muzikālajā interpretācijā.

Stāstnieku lomas izpildīja aktrise Rēzija Kalniņa un muzikologs Orests Silabriedis, bet solistu lomas – LNO solistes Jolanta Strikaite un Laura Grecka, kā arī Valsts akadēmiskā kora “Latvija” dāmas.

Koncerta pirmajā daļā skanēja šveiciešu-franču komponista Artura Onegēra meistardarbs – Liturģiskā simfonija. Šo ekspresīvo darbu, kurš manifestē cilvēcību, Onegērs komponēja uzreiz pēc Otrā pasaules kara 1946. gadā un tas, kā teicis pats autors,stāsta gan par piedzīvoto karu, ar ko varenie, kas virza cilvēci, ir aplaimojuši savas tautas, gan par visu to, kas cilvēkā vēl palicis tīrs, dzidrs un uzticams, gan par pasaules stulbumu, militārismu, nodokļiem, kariem un visu, ko cilvēks izdomājis, lai vajātu citus cilvēkus, pazemotu viņus un pārveidotu par robotiem.

Tikmēr koncerta otrajā daļā, piedaloties izcilajam mākslinieku sastāvam, bija iespējams noklausīties svītu no mūzikas, ko Fēlikss Mendelszons-Bartoldi komponēja Viljama Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” izrādīšanai 1843. gada rudenī Potsdamas galma teātrī.

Kopā ar Mendelszona mūziku klausītāji varēja ienirt romantiskajā Šekspīra pasaulē, kur mežā joprojām var satikt laumas, noburtus amatniekus un līdz ausīm iemīlējušos jauniešus.

LA.lv