Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Izstādes “Latvijas olimpiešu goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza.” atklāšana0


Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne atklāj Latvijas olimpiešu goda zāli.
Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne atklāj Latvijas olimpiešu goda zāli.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien Latvijas Sporta muzejā atklāta jauna izstāde “Latvijas olimpiešu goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza.”, kuru ar savu klātbūtni pagodināja valsts prezidents Raimonds Vējonis un virkne Latvijas sporta izcilnieku.

Atklājot olimpiešu goda zāli, vienlaicīgi tika atzīmēta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atjaunošanas 30 gadadiena.

“Esam lepni par 100 gados sasniegto – olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu uzvarām,” atklājot goda zāli sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vairāk kā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 olimpiskās medaļas – zelta, sudraba un bronzas. Ar šo izstādi, kuras veidošanā piedalījusies visa mūsu sporta sabiedrība, arī Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK), gribam godināt mūsu olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežanairo un Phjončhanai.”

Apsveikuma vārdus video uzrunā teica arī SOK prezidents Tomass Bahs.

“Man ir tas gods un privilēģija jūs ikvienu sveikt Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanas 30 gadadienā. Jūs atzīmējat svarīgu pagrieziena punktu olimpiskajā kustībā Latvijā. Dārgie atlēti, jūsu sniegums olimpiskajās spēlēs ir iezīmējusi Latviju pasaules sporta kartē. Paldies ikvienam par milzīgo ieguldījumu sporta popularizēšanā Latvijā. Jūs veicināt olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību jūsu valstī un ārpus tā robežām. Paldies jums, ka esat uzticams biedrs olimpiskajai ģimenei. Šī gadadiena ir nozīmīgs notikums ne tikai jums, bet visai olimpiskajai kustībai. Tāpēc man ir tas gods, Starptautiskās Olimpiskās komitejas un visas olimpiskās kustības vārdā – novēlēt jums priekpilnas svinības,” bilda SOK vadītājs.

Tāpat LOK trešdien paziņoja, ka par organizācijas sponsoru kļuvusi akciju sabiedrība “Grindeks”, kas nākamajā, Tokijas Vasaras olimpisko spēļu ciklā, iegūst tiesības izmantot LOK un Latvijas Olimpiskās komandas grafisko identitāti un izvietot reklāmu olimpiskajos sporta centros Latvijā. Sadarbības līgums ir parakstīts līdz 2020.gada beigām.

Saistītie raksti

“Latvijas Olimpiskā komiteja ir gandarīta, ka farmācijas tirgus līderis ir izvēlējies sporta nozares līderi. “Grindeks” sniegtais atbalsts darbosies vairākos virzienos – tas ne tikai palīdzēs Latvijas sportistiem labāk sagatavoties Tokijas olimpiskajām spēlēm un citām nozīmīgākajām sacensībām, bet arī aktivizēs sporta darbu lielākajos un aktīvākajos olimpiskajos sporta centros reģionos – Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Rīgā,” norādīja Vrubļevskis.

“Mēs patiesi priecājamies kļūt par daļu no olimpiskās kustības un atbalstīt mūsu izcilākos sportistus vienā no atbildīgākajiem mirkļiem viņu karjerā – brīdī, kad kopā ar individuālo sniegumu viņiem ir uzticēts nest Latvijas vārdu starptautiskajā arēnā. Vienlaikus mēs vēlamies mudināt sabiedrību pievērsties veselīgam un sportiskam dzīvesveidam, jo stipra veselība ir pamatu pamats, ar kuru sasniedzama kļūst jebkura uzvara,” piebilda “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

LA.lv
LE
LETA
Sports
“Forbes” paziņo pasaules vērtīgākos sporta klubus, TOP 50 pārstāv trīs latvieši
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Krievijas vieglatlēte goda apli veic ar pledu, nevis valsts karogu
8 stundas
LE
LETA
Sports
“TTT Rīga” Eirolīgas pamatturnīrā cīnīsies ar iepriekšējās sezonas čempioni
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
57 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
58 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas