×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. jūnijs, 2014
Drukāt

FOTO: Jāņa Petera 75. jubilejas koncerts “Arēnā Rīga” (24)

Foto - LetaFoto - Leta

Dzejnieka Jāņa Petera 75. jubilejas koncerts "Arēna Rīga".

Vakar cilvēku pārpildītā “Arēnā Rīga” izskanēja Jāņa Petera 75. jubilejas koncerts “Jānim Peteram – 75/ No Jāņiem līdz Pēteriem…”.

Koncertā, piedaloties koriem un solistiem, tika izdziedātas ne vien populārākās estrādes un teātra melodijas, bet arī izcilākās un “spēcīgākās” dziesmas no koru repertuāra.

Koncertā uz skatuves kāpa maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu spēku un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā. Dziesmas ar Petera dzeju izdziedāja Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Intars Busulis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello un “Dzeguzīte”.

Koncertā piedalījās vairāk nekā 700 koristu, kas pārstāvēja 24 korus no 11 Latvijas pilsētām un novadiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Paldies par koncertu. Īpaši par darbu koristiem, kuri novietojuma dēļ diemžēl palika tikai kā otrā plāna izpildītāji.
  Vakars tikai iegūtu, ja šoreiz būtu atmestas vismaz pāris Paula “a la Bērziņš un Paukštelo” stila dziesmiņas. Ērglis kā atraktīvs solists ļoti tām piemērots, bet viņš pierādīja, ka spēj aizraut arī ar dramatisku, izjustu dziedājumu. Īpašs paldies V.Lapčenokam, kura panākumi viņa solista mūžā daudziem līdz šim ir neaizsniegts kalngals.
  Kādēļ nevarēja ar kora un solistu svinīgāku dziedājumu koncertu nobeigt? Tāpēc, ka ieradās Pauls, kam ierasti nepieciešami gabali, kas klausītājos “aiziet uz urrā”?
  Kāpēc tik maz skanēja citu mūsu izcilāko komponistu dziesmas ar J.Petera vārdiem?

 2. Pēc brīvās LATVIJAS krišanas iznīcinātājs ienāca ar ultimātu un pakāpeniski sāka latviu tautas iznīcību. Nomainījās valsts iekārta un visi kaut kādus amatus ieņēmušie krita nežēlībā…-kļuva NEKAS… Tagad iznīcības darbs turpinās ar KANGARU palīdzību un nu jau KLUSU bijušās paaudzes aiziešanu klaji DEKLARĒ tie, KAS PAŠI ir šīs bijušās ideoloģijas izaudzinātie EKSEMPLĀRI ( 20-gadīgie jaunieši NEKO TĀDU NEDARĪTU, JO KURŠ VĒLAS SAVU VECVECĀKU aiziešanu, neizzinot viņu SKAUDRO dzīves ceļu… tāpat kā mēs izzinājām savu vecvecāku dzīvi brīvajā pirmskara Latvijā un izbaudījām viņu mīlestību!). NU PAKLAU!!! TU tiešām AIZIESI KLUSĀM UN BEZ KAUT KĀDA LABI PAVEIKTA DARBA, JO VIENKĀRŠI NEESI UZ TO SPĒJĪGS – cilvēks pilns naida NAV GRAŠA VĒRTS!? NESATRAUCIES, katrs saņem pēc nopelniem!… PALDIES TIEM KOMENTĒTĀJIEM, KAS AR SAVU DOMU RADA PĀRDOMAS UN DOD IEROSMI LABIEM DARBIEM,LIEK “PACILĀT” VĒSTURI UN PALĪDZ TIKT PĀRI GRŪTĪBĀM!!!

 3. Kauns par šādiem komentāriem!

 4. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Peteru Janim par godu sarīkotais koncerts Hallē,kuru būtu jānodēvā par Jāņa Krūmiņa halli, bija viens no visabākajiem tur notikušajiem koncertiem. Ar muzikālo saturu, ar izpilditājiem ar maāksliniecisdko gaisotni. Spēki,kuri stāvēja aizmugurē un bīdija Tauatasfronti,no ticamiem avotiem zinu, vēlējās lai Jaānis Pters kļūtu par līderi. Dzejnieks,apzinoties , ka sastavājis LKP , saprata ke tādēļ nedrīkst kļūt par prezidentu. Tāpat kā to saparta tādi goda vīri kā Eduards Berklāvs un Juris Bojārs. Jānis Peters arīi pēc smagas pārbaudes izrādijās goda vīrs. Bijām liecinieki ka ka kādreiz latvieši spēj godināt savas izcilās personības.

  • Nenoliedzami, ka dzejnieks viņš ir izcils. Taču interesanti būs redzēt pēc dažiem gadiem čekas maisu saturu.

   • Interesanti būs tiem “pilsonīšiem”(I.Ziedonis),kuri nezina kādas valsts izlasē spēlēja Z.Mežavilka minētais Jānis Krūmiņš, un/vai kādā armijā karoja gadavīri E.Berklavs, vai cik augstu tika “tautas draugu” komitejā J.Bojārs. Lasīsim J.Petera dzeju par “minhauzeniem” un “kamikadzēm”,tad čekas maisu saturu varēs izmantot mazdārziņos!

   • Sīkbūtne! Niecība Tu esi!

  • Es domāju, ka TAI paaudzei ir jāaiziet pēc iespējas klusāk. Nu jūs taču paši visu labi saprotat, ka tā pa īstam lepoties jau nav ar ko….. Briesmīgi, ka tādi koncerti notiek šodien.

 5. PAr ko mēs brīnāmies, ja mūsu dzejnieka J.Petera dēls Kr.Peters ir beidzot n** un ar savu rīcību ir skaidri parādījis, kādu ideologiju viņš atbalsta, iestājoties Putina partijas Vienota Krievija Latvijas filiāles SC partijā, un gatavojas būt Latvijas parlamenta deputāts. Tātad ir pienācis laiks politiskā līmenī mainīt Latvijas virzienu uz autsrumu pusi. Krišjānis ir izmācījies Krievijas ārpolitikas institūtā, kas jau no PSRS laikiem bija ārējās izlukošanas spiegu kaltuve un apņēmis sev sievu no tā paša institūta. Atceros, ka tanī institūtā pieņēma ar kompartijas CK un VDK rekomendācijām. Acīmredzot pie tā ir pielicis savu “ideoloģisko” roku tēvs J.Peters. Cienījamo dzejniek J.Peter, kas tu patiesībā esi bijis tad ,un šodien svinot 75 gadus? Kas apmaksāja to milzīgo šovu manēžā un kam par labu tas bija domāts? Vai tas nebija kā līdzeklis sava dēla stutēšanai uz deputātiem SC partijā, ar latviešu cilvēku rokām, lai veiksmīgi varētu pagriezt Latviju Krievijas virzienā?

 6. Kam jūs rīkojat koncertu? KAM?!
  Dievs piedod tiem, jo viņi nezina, ko dara.

 7. Vācietis – Ziedonis – Peters – tas ir “Mūsu laikmeta gods,prāts un sirdsapziņa!”

 8. A kāpēc biedram Peteram neviens naganu neuzdāvināja? Ņepoņjal…

 9. PALDIES VISIEM PAR TIK BRĪNIŠĶIGU PASĀKUMU – dzejnieka JĀŅA PETERA 75 gadu jubilejai veltīto KONCERTU!!! AUGSTS MĀKSLINIECISKAIS SNIEGUMS!!!! PALDIES!!! CIK RAITI PRIEKŠNESUMI SEKOJA CITS CITAM!!! VISS BIJA TIK PĀRDOMĀTS!!!!! PRIEKS!

 10. NEVIENS koncerts vai CITS tik jauks pasākums kā dzejnieka JĀŅA PETERA 75 gadu jubilejas koncerts, NEVAR IZTIKT BEZ ŽULTS PIEDEVAS!???????????? NEVIENS!!! Būs, KAS darvas karoti iemetīs, sajaucot dzeju, mūziku, mākslu VIENĀ TRAUKĀ… TRAKI!!! Par politiskajiem komentāriem esmu ar LATVIETI, I.V., bet galīgi šķērsām cien. ANDRI un Jani!!! Ir taču pietiekami daudz vietu, kur varam pat kopīgi viens otru atbalstīt jūsu izteikumos, jo diemžēl tā ir… TIKAI NE ŠAJĀ REIZĒ, KUR VISS BIJA TIK ĻOTI AUGSTĀ PROFESIONĀLĀ LĪMENĪ, KA ELPA AIZRAUJAS PĒC KATRA MĀKSLINIEKA SNIEGUMA, KUR TIK DAUDZ BIJA PIESTRĀDĀTS UN ATDOTS, LAI ŠO BRĪNIŠĶĪGO KONCERTU DZIRDĒTU!!!!!!!!!!!!!!!!! CIK DAUDZ KOROS UN CITOS KOLEKTĪVOS REDZĒJĀM JAUNIEŠUS!!! PALDIES JAUKAJAM DIRIĢENTAM INTAM TETEROVSKIM PAR KOPKORU SNIEGUMU!!! PALDIES DOMA KORA SKOLAS ZĒNU KORIM!!! PALDIES MŪSU MĀKSLINIEKIEM PAR VOKĀLO SNIEGUMU!!! PALDIES VISIEM INSTRUMENTĀLISTIEM!!! PALDIES PAR ŠO BRĪNIŠĶO 28.JŪNIJA NEATKĀRTOJAMO PASĀKUMU!!! UN VAI TAD GADU SKAITS IR GALVENAIS??? KĀPĒC NEVAR KĀPT UZ SKATUVES, JA VAR DOT PRIEKU CITIEM!? KĀPĒC ĀRZEMNIEKI VAR, BET VIETĒJIE MŪZIĶI, DZEJNIEKI UN MĀKSLINIEKI TO NEVAR DARĪT, JA IR SEVI SAKOPUŠI ATBILSTOŠI PASĀKUMAM???????????????? TOS BĀRDAINOS, NESAKOPTOS VEČUS NO CITURIENES UZŅEMAM AR BAIGO GODU, pērkot biļetes bieži vien par BARGĀM NAUDĀM un čiks no mākslinieciskuma vien iznācis!? KĀPĒC!?????????? Esmu pats “IEGRĀBIES”, ka mājās eju spļaudīdamies par zemo sniegumu un vējā izmesto biļešu naudu…

  • koncerts bija skaists, tik manuprāt Mēmā dziesma bija jādzied Muhtiņam, labāk to nevar neviens. žēl, ka neviena ” promince” nekur nepazīmējās, kāda puķe, vards un rokas spiediens būti bijis kā punkts uz i.

 11. VECAS MAITAS – PRETIGAK KO GRUTI iedomaties- liku saiets- / kapsvetki latvijai- kolabracionists/

 12. JĀNIM PETERAM IR JĀSAPOT, AR KĀDU CIEŅU PRET VIŅU IZTURĀS LATVIJAS TAUTA…UN JĀRUNĀ AR SAVU DĒLU KRIŠ’JĀNI, KURAM GALVENAIS IR VARA.NAUDA………VIŅAM NAV SVARĪGAS GARĪGĀS, TAUTAS UN CITAS VĒRTĪBAS……SKUMĪGI, KAD REDZAM, VIŅA VĒLMI IESASISTĪTIES SC….LAI TIKTU NOTEICĒJU LOŽĀ…

  • Papusdēls! Tā patās, kā papucītis izvairās no vārdu kopas “krievu okupācija” tā patās arī dēliņš mēklē sevi SC. Negribēju neko tādu teikt, bet tu izprovocēji. Tomēr jāatzīst, ka pateicoties mūsu padomju funkcionāriem mēs aizgājam no PSRS bez viena šāviena. Man liekās pad DalaiLama par tādu nevarēja sapņot.

 13. Man ļoti patika koncerts, pārdomāts, sirsnīgs

 14. Brīnišķīgi, trūkst vādu………!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+