Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Jaunrades deju konkursā triumfē gan pieredze, gan jaunība0

Foto: Jānis Tiļčiks

Nedēļas nogalē, 26. janvārī, Valmieras Kultūras centrā notika XXI Jaunrades deju konkursa fināls, kurā skatītāju un žūrijas vērtējumam tika nodotas 22 autoru 38 jaunradītas dejas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Konkursā triumfēja jaunā horeogrāfe Dagmāra Bārbale un pieredzes bagātais horeogrāfs Jānis Ērglis.

Žūrija dejas vērtēja divās kategorijās – latviešu tautas deju, rotaļdeju apdares un latviešu skatuves dejas, kuras veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko materiālu un muzikālo materiālu, vai tā elementus.

I kategorijā (latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares) žūrija lēma I vietu nepiešķirt. II vietu saņēma horeogrāfes Guntas Skujas jaunradītā deja “Sēļu valsis”. Savukārt III vietā Gunas Trukšānes horeogrāfija “Danco” un Guntas Skujas “Valsis ar brīvo kāju”.

II kategorijā (latviešu skatuves dejas, kuras veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko materiālu un muzikālo materiālu, vai tā elementus) I vietā Dagmāra Bārbale ar dejām “Trīs liepiņas upītē” un “Skaista mana tēvu zeme” un horeogrāfs Jānis Ērglis ar deju “Jančuks, dančuks”. II vietā Rūtas Lauces “Dvēselīte”, Jāņa Purviņa “Bēru riekstus kabatā”, Dagmāras Bārbales “Šodien saules meitu vedu” un “Mēness savas zvaigznes skaita”. III vietā Dāvja Ērgļa radītā deja “Ai, Saulīte, Mēnestiņi!” un Jāņa Purviņa “Balāde”.

LA.lv