FOTO: Joku mēnesi ievadot, “Latvijas Avīzes” karikatūristi rāda savus darbus izstādē 0

Atzīmējot “Latvijas Avīzes” 6000.numura iznākšanu otrdien, 27.martā, tirdzniecības centrā “Spice” tika atklāta laikraksta ilggadējo karikatūristu Ērika Oša un Gata Šļūkas darbu izstāde ar zīmīgu nosaukumu “Latvijas Avīze 6000 – ko nevar uzrakstīt, to var uzzīmēt”. Tā būs apskatāma līdz joku mēneša vidum – 15.aprīlim.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Otrdien laikraksts “Latvijas Avīze” iznāca ar īpašu apvākojumu un daļa rakstu bija veltīti nozīmīgajam notikumam un ievērojamiem cilvēkiem laikraksta vēsturē, taču, kā izstādes atklāšanā teica izdevēja “Latvijas Mediji” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rumka, avīze no dažāda veida materiāliem veidojas kā daudzslāņaina torte, kuras dekorējums jeb rozes uz tortes ir šim laikrakstam vien raksturīgās karikatūras.

Tās tad arī tika nodotas vērtējumam plašākai publikai tirdzniecības centrā “Spice”, klātesot gan Ē.Ošam, kurš karikatūras “Latvijas Avīzei” zīmē kopš 1994.gada, gan G.Šļūkam, kura attiecības ar laikrakstu ilgst no 1998.gada.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa izstādes atklāšanā norādīja uz simbolisko atrašanos nevis redakcijā, bet lielveikalā, kas mūsdienās kļuvuši par vietu, kur, leģendārās Džūlijas Lambertes vārdiem runājot, norit “īstā dzīve”. L.Rasa lielveikalu salīdzināja ar mūsdienu mākslas un izklaides centru, kur cilvēki apgūst ne tikai mākslu iepirkties, baudīt labu ēdienu, bet arī mākslu veidot savstarpējās attiecības un mākslu sevi parādīt.

Taču pilnvērtīgai dzīvei nepietiek tikai ar māku baudīt un iepirkties, tāpēc avīze ir tā, kas ar dažādu materiālu starpniecību palīdz apgūt nepieciešamās zināšanas darba dzīvei un arī mākslu vēlēt. “Lielākā ietilpība ir tieši karikatūrai, jo tā ļoti koncentrēti sevī ietver gan faktu, gan tā vērtējumu,” sacīja L.Rasa, piebilstot, ka “Latvijas Avīzei” ir paši labākie karikatūristi, kuri pārstāv dažādus stilus, kas apvieno vairākas paaudzes. Aicinot apskatīt izstādi, galvenā redaktore atgādināja, ka, ja ir vēlme redzēt vēl vairāk, tad jāmeklē avīzes turpmākajos numuros.

Arī vecmeistars Ē.Ošs nedaudz dalījās pārdomās par savām karikatūrista gaitām un izstādes atvēršanu lielveikalā komentēja ar repliku, ka “tas tiešām ir mākslas centrs, jo tā ir liela māksla atrast izeju no šejienes”. Daloties savā pieredzē, Ē.Ošs sacīja, ka īpaši labi padodas zīmēt tos politiķus, kuriem ir “izteiksmīgs ģīmis”, bet ne tos, kas ir pareizi kā manekeni.

Politiķu kariķētājs ar stāžu gan nebija pierunājams nosaukt kādu vienu īpaši iecienītu, bet atzina, ka ir daudz zīmējis Valdi Dombrovski, kurš savulaik arī saņēmis no “Latvijas Avīzes” karikatūru albumu par sevi. Arī Ziedonis Čevers bijs iemīļots personāžs, bet ar sievietēm klājies grūtāk, atzina Ē.Ošs.

Reklāma
Reklāma

Viņa jaunākajam kolēģim Gatim Šļūkam divdesmit darbības gadu “Latvijas Avīzē” laikā iznākušas divas karikatūru grāmatas un top jau trešā, kuras tēmu gan pats autors vēl neatklāja. Tik vien, ka trešā grāmata būšot par vienu tēmu atšķirībā no divām iepriekšējām, kurās bija apkopotas dažādas tēmas.

Par karikatūru izstādei atbilstošu muzikālo fonu rūpējās dueta “Santehniķi” mūziķi Emīls un Elans, spēlējot uz savdabīga, no plastmasas kanalizācijas caurulēm darināta mūzikas instrumenta un noslēgumā aicinot arī “palīgus” no klātesošās publikas. Pieaicinātie palīgi saņēma mūziķu uzslavu, ka šī ir pirmā reize, kad pieacinātajiem ar pirmo reizi izdevies atskaņot tautas dziesmu “Kur tad tu nu biji, āzīti manu”.
Atklāšanas nobeigumā klātesošie baudīja dzirkstošo vīnu un jubilejas kliņģeri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.