Latvijā
Izglītība

FOTO. Kā izskatās atjaunotajā Franču licejā4

Foto – Rīgas dome

Rīgas Franču licejs 2018./2019. mācību gadā sāks darboties divās ēkās, kas ļaus mācību procesu visiem skolēniem nodrošināt vienā maiņā. 1.-6. klašu skolēni mācīsies Mēness ielā 8, bet 7.-12. klašu skolēni atgriezīsies savā vēsturiskajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, kas pilnībā pārbūvēta, vēsta Rīgas dome.

Atjaunoto Rīgas Franču liceja ēku pirmdien, 27. augustā, apskatīja Rīgas domes un atbildīgo departamentu vadība un Francijas kultūras centra direktors Žils Bonviāls. Pēc telpu apskates notika preses konference, kurā tika sniegta plašāka informācija par aktualitātēm 2018./2019. mācību gadā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pēc liceja apskates atzīmēja: „Mēs esam saveduši kārtībā vēl vienu vēsturisku ēku, likvidējuši otro maiņu Rīgas Franču licejā un, realizējot šo projektu, esam ļoti labi un efektīvi sadarbojušies ar Latvijas Universitāti, kurai šeit kādreiz atradās Ķīmijas fakultāte, kas pārcēlās uz jaunām telpām.”

„Rīgas Franču liceja renovācija tika īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, un tas ir viens no pirmajiem projektiem, kas ir pabeigts. Izmantojot Eiropas fonda līdzekļus, mēs turpinām darbu pie Rīgas Angļu ģimnāzijas piebūves, tiks celtas jaunas piebūves arī Rīgas Klasiskajai ģimnāzijai un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai,” pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

LA.lv