Latvijā
Politika

FOTO, VIDEO: Kā Latvijā balso par Krievijas prezidentu46

Foto – Timurs Subhankulovs

Krievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā jau plkst.10 no rīta pie iecirkņa Krievijas vēstniecībā Antonijas ielā bija izveidojusies gara rinda. Pēcāk “LA” vēlētāji atzina, ka balsojuši par pašreizējo Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kaut arī laukā valdīja apmēram mīnus piecu līdz sešu grādu sals, rinda veidojās aizvien garāka. Tā sastāvēja galvenokārt no vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Tā kā Krievijas pilsoņi Latvijā lielākoties informāciju par Krievijas politiku iegūst no tās propagandas medijiem, bet nesaskaras ar Krievijas ekonomisko un sociālo realitāti, paredzams, ka Latvijā liela daļa balsotāju nobalsos par Putinu un būs arī augsta līdzdalība vēlēšanās.

“Putins bija un ir rezultatīvākais. Viņš turpinās nest Krievijai ekonomisko attīstību un rūpēties par tautas labklājību. Tā atkarīga no cilvēkiem, kuri ir pie varas un viņu veselības un izglītības, bet viss pārējais Krievijai ir,” piebilda pensionārs no Rīgas Edmonts, kurš balsot bija ieradies ar sievu Valentīnu.

Kopš 1964. gada Latvijā dzīvojošais Edmonds uzskata, ka Putina pārvēlēšanai sekošot labvēlība arī Latvijai, jo viņam radies pamatots iespaids, ka “Putins labi attiecas pret Baltijas valstīm”.

Jautāts kā Edmonds lūkojas uz opozicionāru Alekseju Navaļniju, kuram Krievijas varas iestādes neļāva piedalīties vēlēšanās, balsotājs atbild: “Viņš nevarētu tik lielu valsti kā Krievija izkustināt no vietas, jo viņam nav resursu. Bet tādi kandidāti kā Ksenija Sobčaka un Pāvels Grudņins ir vārguļi.”

Edmonds piebilda, ka Navaļnijs Krievijā tiekot uzskatīts “par noziedznieku”. “LA” atgādināja, ka Putinam tuvīnos oligarhus kā Ališeru Usmanovu un Alekseju Milleru cita Krievijas sabiedrības daļa uzskata par korumpētiem, uz ko Edmonds atbildēja, ka viņi gan esot bagāti, taču vēlēšanās nepiedaloties.

Viņš uzsvēra, ka padomju laikos neesot bijusi nepieciešamība mācīties latviešu valodu, un tā viņš neesot to iemācījies. Ar sievu pieņēmis Krievijas pilsonību, taču palicis Latvijā, jo šeit patīk un esot lētāka dzīvošana.

“Mums nav tik daudz naudas, lai mēs varētu Krievijā nopirkt pienācīgu mājokli. Tā jau mēs brauktu dzīvot uz Krieviju,” piebilda Edmonds.

Rīdziniece Ludmila Dubrovska balsojusi par Putinu, jo viņam esot izdevies sakārtot Krieviju, un to jūtot arī pārējā pasaule.

Jautāta par Krievijas politiku Ukrainā un Sīrijā, Dubrovska uzsvēra, ka vērtējot pozitīvi. “Putins svarīgus jautājumus risina bez spēka paņēmieniem un kara. Viņš māk sarunāt lietas, un tas nāk par labu arī Latvijai un visai Eiropai,” piebilda balsotāja.

Par Navaļniju gan Dubrovska nevar izteikt plašākus spriedumus – lielākoties informāciju viņa iegūst no televīzijas un laikrakstiem, bet Navaļniju tur manījusi reti, līdz ar to viņai neesot informācijas par opozicionāra nopelniem.

Par Putinu balsojušais Staņislavs uzskata, ka cita opozīcijas kandidāte – Ksenija Sobčaka vēl esot jauna. “Viņa jau neko būtisku nav izdarījusi. Nav vadījusi kolhozu. Un vai tad šāds cilvēks var vadīt tik lielu valsti kā Krievija?

Viņa sieva Ņina uzsver, ka par Putinu balsojusi, jo viņš esot “godīgākais un kārtīgākais cilvēks”. “Viņš Krieviju ir piecēlis kājās, bet tā bija nospiesta uz ceļiem. Viņam ļoti rūp Krievija un tās ļaudis,” piebilda Ņina.

Pie vēlēšanu iecirkņa “LA” satiek arī trīs lietuviešu studentes, kuras brīnās, ka Rīgā veidojas garas rindas ar Krievijas pilsoņiem. Lietuviešu studente Živile teic, ka notiekošais ir neparasta situācija, kuras viņu pārsteidz, esot Rīgā, kura tomēr ir Baltijas valsts galvaspilsēta.

“Viļņā šāda situācija nebūtu iespējama, jo Lietuvā nedzīvo tik daudz Krievijas pilsoņu,” piebilda Živile.

Krievijas vēstniecībā izvietotajā vēlēšanu iecirknī Antonijas ielā 2 plkst. 14 nobalsojuši bija 2200 cilvēku.

Saistītie raksti

Savu balsi Krievijas prezidenta vēlēšanās līdz šodienas plkst.16 bija atdevuši jau vairāk nekā 14 000 vēlētāju visā Latvijā, aģentūra LETA noskaidroja Krievijas vēstniecībā.

Kā notiek balsošana Krievijas prezidenta vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos Rīgā, var aplūkot šajā foto galerijā.

Galerijas nosaukums

Rinda pie vēstniecības pusdienlaikā.

Video – Dainis Bušmanis

Video – Ģirts Vikmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

LA.lv