×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

FOTO, VIDEO: Kā Latvijā balso par Krievijas prezidentu (49)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Krievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā jau plkst.10 no rīta pie iecirkņa Krievijas vēstniecībā Antonijas ielā bija izveidojusies gara rinda. Pēcāk “LA” vēlētāji atzina, ka balsojuši par pašreizējo Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kaut arī laukā valdīja apmēram mīnus piecu līdz sešu grādu sals, rinda veidojās aizvien garāka. Tā sastāvēja galvenokārt no vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Tā kā Krievijas pilsoņi Latvijā lielākoties informāciju par Krievijas politiku iegūst no tās propagandas medijiem, bet nesaskaras ar Krievijas ekonomisko un sociālo realitāti, paredzams, ka Latvijā liela daļa balsotāju nobalsos par Putinu un būs arī augsta līdzdalība vēlēšanās.

“Putins bija un ir rezultatīvākais. Viņš turpinās nest Krievijai ekonomisko attīstību un rūpēties par tautas labklājību. Tā atkarīga no cilvēkiem, kuri ir pie varas un viņu veselības un izglītības, bet viss pārējais Krievijai ir,” piebilda pensionārs no Rīgas Edmonts, kurš balsot bija ieradies ar sievu Valentīnu.

Kopš 1964. gada Latvijā dzīvojošais Edmonds uzskata, ka Putina pārvēlēšanai sekošot labvēlība arī Latvijai, jo viņam radies pamatots iespaids, ka “Putins labi attiecas pret Baltijas valstīm”.

Jautāts kā Edmonds lūkojas uz opozicionāru Alekseju Navaļniju, kuram Krievijas varas iestādes neļāva piedalīties vēlēšanās, balsotājs atbild: “Viņš nevarētu tik lielu valsti kā Krievija izkustināt no vietas, jo viņam nav resursu. Bet tādi kandidāti kā Ksenija Sobčaka un Pāvels Grudņins ir vārguļi.”

Edmonds piebilda, ka Navaļnijs Krievijā tiekot uzskatīts “par noziedznieku”. “LA” atgādināja, ka Putinam tuvīnos oligarhus kā Ališeru Usmanovu un Alekseju Milleru cita Krievijas sabiedrības daļa uzskata par korumpētiem, uz ko Edmonds atbildēja, ka viņi gan esot bagāti, taču vēlēšanās nepiedaloties.

Viņš uzsvēra, ka padomju laikos neesot bijusi nepieciešamība mācīties latviešu valodu, un tā viņš neesot to iemācījies. Ar sievu pieņēmis Krievijas pilsonību, taču palicis Latvijā, jo šeit patīk un esot lētāka dzīvošana.

“Mums nav tik daudz naudas, lai mēs varētu Krievijā nopirkt pienācīgu mājokli. Tā jau mēs brauktu dzīvot uz Krieviju,” piebilda Edmonds.

Rīdziniece Ludmila Dubrovska balsojusi par Putinu, jo viņam esot izdevies sakārtot Krieviju, un to jūtot arī pārējā pasaule.

Jautāta par Krievijas politiku Ukrainā un Sīrijā, Dubrovska uzsvēra, ka vērtējot pozitīvi. “Putins svarīgus jautājumus risina bez spēka paņēmieniem un kara. Viņš māk sarunāt lietas, un tas nāk par labu arī Latvijai un visai Eiropai,” piebilda balsotāja.

Par Navaļniju gan Dubrovska nevar izteikt plašākus spriedumus – lielākoties informāciju viņa iegūst no televīzijas un laikrakstiem, bet Navaļniju tur manījusi reti, līdz ar to viņai neesot informācijas par opozicionāra nopelniem.

Par Putinu balsojušais Staņislavs uzskata, ka cita opozīcijas kandidāte – Ksenija Sobčaka vēl esot jauna. “Viņa jau neko būtisku nav izdarījusi. Nav vadījusi kolhozu. Un vai tad šāds cilvēks var vadīt tik lielu valsti kā Krievija?

Viņa sieva Ņina uzsver, ka par Putinu balsojusi, jo viņš esot “godīgākais un kārtīgākais cilvēks”. “Viņš Krieviju ir piecēlis kājās, bet tā bija nospiesta uz ceļiem. Viņam ļoti rūp Krievija un tās ļaudis,” piebilda Ņina.

Pie vēlēšanu iecirkņa “LA” satiek arī trīs lietuviešu studentes, kuras brīnās, ka Rīgā veidojas garas rindas ar Krievijas pilsoņiem. Lietuviešu studente Živile teic, ka notiekošais ir neparasta situācija, kuras viņu pārsteidz, esot Rīgā, kura tomēr ir Baltijas valsts galvaspilsēta.

“Viļņā šāda situācija nebūtu iespējama, jo Lietuvā nedzīvo tik daudz Krievijas pilsoņu,” piebilda Živile.

Krievijas vēstniecībā izvietotajā vēlēšanu iecirknī Antonijas ielā 2 plkst. 14 nobalsojuši bija 2200 cilvēku.

Savu balsi Krievijas prezidenta vēlēšanās līdz šodienas plkst.16 bija atdevuši jau vairāk nekā 14 000 vēlētāju visā Latvijā, aģentūra LETA noskaidroja Krievijas vēstniecībā.

Kā notiek balsošana Krievijas prezidenta vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos Rīgā, var aplūkot šajā foto galerijā.

Rinda pie vēstniecības pusdienlaikā.

Video – Dainis Bušmanis

Video – Ģirts Vikmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Autors – Dainis Bušmanis

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Vagoni….vagoni…..vagoni…..daudz vagonu….vagonu ir loti daudz…..lopu vagoni…..tikai lopu vagoni….uz austrumiem brauks……uz austrumiem…..atpakal nebrauks …. netiks nekad….nekad…..
  Starptautisko likumu par okupacijas seku likvidesanu, ieskaitot kompensacijas piedzisanu, nekavejoties. Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir janoverte ka Valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

  • Док, ты задолбал уже своими вагонами! Сколько можно повторять, таких перевозок больше – нет!!! Atbildēt

   No, specialjno dlja tebja – sdelajem!

 2. Laikmetam atbilstoša folklora.

  Lai bij prieki, kam bij prieki
  Bērniņam – tam bij prieki
  Sniedziņš sniga, PUTINāja,
  Putlandija izputēja… 🙂

 3. Есть действенный способ бороться с вашим самоуправством. Вас надо спалить вместе с оедакцией!!! Atbildēt

  Moderatori – kozli!!!!

 4. У вас нет права безнаказанно оскорблять других людей, их национальные чувства, только за то, что у них другие взгляды и другой язык!!! Atbildēt

  Kozli kommentatori!

  • Zemcilvekam: 19.03.2018. plkst. 07:26.
   Ar google palidzibu iztulkoju Jusu smerejumu.Jusu draudejumu sadzedzinat ES un NATO Valsts Latvijas patriotus ir janoverte ka noziegumu pret Latvijas pilsoniem.

 5. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

 6. Sitat ar kastroļiem, trumuļiem, pannām,
  Zvaniet ar zvārguļiem, zvaniem un kannām,
  Vēstat to pilīs un nabaga būdā,
  Drukājat avīzēs, rakstiet govs sūdā
  Saucat un kliedzat, līdz zils tops sejs:
  Dzimis troņmantnieks Aleksejs!
  (Rūdolfs Blaumanis)

 7. Smagi kļūdījos, domāju,ka man atbild kvēls fans, bet izrādās,ka kaut kāds pidars šķārdās!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno! Pidaras!

 8. RIGA horosij gorod no Latisej mnoga re cik daudz mumsto BRALJU

 9. Skatos,ka man kaut kāds kvēls pielūdzējs,fans visu laiku kaut ko atbild- manuprāt viņam arī tas čekistēns-vova vovovičs riebjas!

  • Pūķinam pienākas kara tiesa un pakāršana.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno!

 10. Pelēkā masa.

 11. Kad vienreiz krievija kļūs kaut cik demokrātiska? Ar tādu asinskāru pintiķi kā pukins tas nav iespējams!

  • Krievnacisti mīl diktatoru Pūķinu.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno!!!

 12. Tūdaliņiem skauž, ka Krieviem ir Prezidents, nevis, kā LR, Asv kājslauķi

 13. Kāpēc visa šī banda nedzīvo savā roģinā?

 14. Kāpēc visa šī varza nedzīvo savā roģinā?

 15. Kāpēc visa šī varza nedzīvo savā roģinā?

 16. Intriga sasniedz kulmināciju.. nez kurš “kandidāts” kļūs par pasaules benzīntanka,12.ās lielākās ekonomikas fīreru?

  • Ļaujiet trīsreiz minēt! Lai cik neticami tas skanētu, bukmeikeri liek uz kādu Vladimiru Vladimiroviču …

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
    Povtorno!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno!

 17. “Viļņā šāda situācija nebūtu iespējama, jo Lietuvā nedzīvo tik daudz Krievijas pilsoņu,” piebilda Živile.

  Tā ir. Viņiem 5 % krievu. Tāpēc jau arī Viļņā, piemēram, ir tik jauka gaisotne. Nedzird krievus rupji lamājoties vai bļaustoties pieprasot kādas papildu tiesības.
  Malači lietuvieši.
  Tad, kad Hruščovs bija ieradies aģitēt par krievu uzņemšanu it kā rūpniecības veicināšanai, toreizējais KP sekretārs Antans Sņečkus, lai vai kā, tomēr domādams par lietuviešu dzīvi nākotnē ar dažiem argumentiem un rīcību mazināja krievu vēlmi tur ierasties. Krievu imigranti tur jutās kā ierakumos.

 18. visi stulbie nekaunīgi, saprot, ka tur sliktāk, ‘nu vam pokažem’ ir pāri visam……..

 19. Mācies, Vējoni – šitā jārullē!;)))

 20. Pārsteidzoši daudz indivīdu, kuri no attāluma dikti mīl savu Rašku-Parašku, bet tur atgriezties – to nē.
  Tik glupi jau arī viņi nav, lai nesaprastu, kas viņus tur gaida. Te tēlot lielas dāmas – tur pirmie.
  Lēmumu pieņēmējiem būtu jāņem vērā Latvijai nedraudzīgo indivīdu lielais skaits un rūpīgāk āpārdomā, pirms pieņemt kādu viņiem izdevīgu lēmumu.

 21. nodokļu maksātājs Atbildēt

  Ārprāāāts !!! Tik daudz Krievijas bēgļu Latvijā !! Paldies operatoram Dainim Bušmanim par lielisko videomateriālu ! …..Un tie Krievijas “pensionāri” nemaksājot nodokļus, par mūsu naudu brauc Rīgas sabiedriskajā un izmanto medicīnu par velti , bet Latvijas pensionāri pat no Salaspils maksā lielu naudu …Ak Dievs… !!!!

 22. Kāpēc vispār tiek piegriesta tik liela vērība nedraudzigas,fašistiskas kaimiņvalsts fiktīvām vēlēšanām?Tā varza braukā pa velti Rīgas sabiedriskajā transportā un velns viņu zina cik no viņiem negodīgi operē ar savu nepilsuņa statusu, varbūt esot krievijas pilsoņi,Latvijas pilsoni?

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno!

 23. Ar šitādiem abdolbītiem vatņikiem ir pilna ne tikai Rīga,viņi kā sērga ir izplatījušies arī Eiropā un Amerikā!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Povtorno! Sam nacist, suka!

 24. Urrrrāā! Laidzīvo krievu nacisms! Pobedāāāā!

 25. šitiem var novēlēt ātrāk izzust!

  • Atrisinājums, kas gaida mūs Atbildēt

   visus būs dabisks un normāls un tā, īpatsvars, ja netiks mākslīgi ietekmēts, pats no sevis mainīsies.

 26. Viņi cer uz atgriešanos savā etniskajā dzimtenē , tāpēc prezidenta persona ir tik svarīga .

 27. 5.kolona rullē !

Draugiem Facebook Twitter Google+