Publicitātes foto

FOTO: Kā saulgriežu vakarā simtgades gadā Latvijas robežu izgaismoja 0

Par godu simtgadei Latvijas iedzīvotāji akcijā „Izgaismo Latviju” apgājuši savu valsti un izgaismojuši robežu ar ugunskuriem. Latvijas pierobežā un pie vairāk nekā 130 ugunskuriem 59 Latvijas novados 21.jūnijā visā Latvijā veiksmīgi aizvadīts viens no Latvijas simtgades oficiālajiem notikumiem – akcija „Izgaismo Latviju”, informē rīkotāji.
Latvija tādējādi kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu mērojuši ceļu apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem. Pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem saulgriežu vakarā tika dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22 – vienlaikus visā Latvijā, arī valsts himna.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

„Vakar Latvijas pierobežā bija pulcējušies iedzīvotāju tūkstoši. Dega ugunskuri, skanēja dziesmas un, neskatoties uz lietu un negaisu, sanākušie baudīja fantastisku atmosfēru un kopības sajūtu, kas atmiņā paliks vēl ilgi. Mēs to esam paveikuši – esam gājuši apkārt savai valstij, Latvijas 100.dzimšanas dienas gadā to apmīļojot īpašā veidā. Paldies visiem dalībniekiem un 59 Latvijas novadu pašvaldībām, kas šai iecerei noticēja, sagatavoja īpašas pasākuma programmas un iededza ugunskurus visapkārt Latvijas robežai,” saka Imanta Ziedoņa muzeja pārstāve Žanete Grende.  

„Izgaismo Latviju” akcijas dienā katrs Latvijas iedzīvotājs bija aicināts simtgadei par godu noiet vienu kilometru Latvijas sauszemes pierobežā – tālākajos Latvijas novados, Rīgā vai piejūrā, lai pēc tam pulcētos pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Izgaismo Latviju” ar plašu kultūras programmu iesaistījās novadi visā Latvijā. „Pie akcijas ugunskuriem visā Latvijā uzstājās folkgrupas, kori un citi mākslinieki, varēja izzināt latviešu saulgriežu tradīcijas, tika spēlēts teātris, notika dejas, dziedāšana un radošās Līgo darbnīcas. Lai spēka dziesmas izdziedātu kopā ar novadniekiem, daudzas pašvaldības pie ugunskuriem bija aicinājušas folklora kopas, ansambļus un citus mūziķus. Piemēram, Carnikavā klātesošos priecēja dziedātājs Miks Dukurs, pie Rīgas ugunskura Alojas kvartālā muzicēja folkloriste Laima Dimanta, gulbeniešus sadziedāties aicināja „Balvu muzikanti”,” stāsta akcijas „Izgaismo Latviju” pašvaldību koordinatore Inese Krūze. 

Dalībnieki akcijā „Izgaismo Latviju” piedalījās ne tikai kājām ejot, bet arī skrienot, braucot ar riteņiem un laivās. „Akcija aicināja vienu kilometru Latvijas pierobežā noiet, taču mēs ar lielu prieku raudzījāmies uz radošajām iniciatīvām Latvijas novados, pierobežā ceļu mērojot laivās, ar velosipēdiem vai skrienot. Veidi, kā savu valsti simtgadei par godu esam 21.jūnijā apmīļojuši, ir bijuši tikpat radoši, kā mēs paši. Saulkrastieši akcijas laikā devās viens otram pretī, lai satiktos pusceļā. Priekules novada iedzīvotāji pierobežas posmu ne tikai nogāja, bet stafetes veidā divu dienu laikā apskrēja savam novadam apkārt. Skaistkalnieši savā pagastā par godu simtgadei izveidoja ugunskuru ceļu, iededzot 17 ugunskurus. Daudzviet Latvijā iedzīvotāji gājienā devās kolektīvi – ceļu pierobežā kopā mēroja skautu un gaidu vienības, kori, skolu klases un deju kolektīvi,” stāsta Imanta Ziedoņa muzeja pārstāve Maija Jaunzeme.

Akcijā „Izgaismo Latviju” piedalījās ne 43 Latvijas pierobežas novadi, bet arī 16 novadi Latvijas vidienē. Par spīti lietainajiem laika apstākļiem, kopumā oficiāli reģistrētās vietās tika iedegti vairāk nekā 130 ugunskuri, pie kuriem pulcējās tūkstošiem Latvijas iedzīvotāji.

Reklāma
Reklāma

Akcija „Izgaismo Latviju” ir viens no oficiālajiem Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, kuru organizēja fonds „1836” un Imanta Ziedoņa muzejs ar bankas BlueOrange atbalstu un 43 pierobežas novadu pašvaldību aktīvu līdzdalību.