Ekonomika
Bizness

FOTO: Kā tika aizvadīta rekordapmeklētā jauniešu uzņēmējdarbības konference0


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotā konference “UzdrīkstiesUzvarēt”.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotā konference “UzdrīkstiesUzvarēt”.
Publicitātes foto

Aizvadīta ceturtā Latvijas skolēnu, jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konference #UzdrīkstiesUzvarēt, kura šogad pulcēja rekordlielu skolēnu skaitu – 3300 jauniešus no visas Latvijas. Tiešraidēs konferenci noskatījās vēl 20 000 interesentu.

Konferenci organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ar mērķi iedrošināt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai, attīstīt viņos prasmi un uzņēmību realizēt savas biznesa idejas un veiksmīgi īstenot mārketinga aktivitātes.

LIAA vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže skaidro, ka jaunieši ikvienā sabiedrībā reprezentē enerģiju, un aizvadītā iedvesmas konference #UzdrīkstiesUzvarēt pierādīja, ka Latvijā ir enerģiski, drosmīgi un radoši jaunieši.

Tieši ar šādiem jauniem cilvēkiem LIAA priecājas sadarboties, attīstot viņos uzņēmēju un līderības garu. LIAA uzskata, ka pēc pāris gadiem šie jaunieši būs LIAA sadarbības partneri, ar kuriem kopā tiks veidota Latvijas ekonomika, eksports un valsts atpazīstamība pasaulē.

“Šādi pasākumi veicina interesi un izglīto jauniešus par uzņēmējdarbību un varam apliecināt, ka tas nes rezultātus, jo strauji pieaug skolēnu mācību uzņēmumu skaits, kas pēc programmas beigām nodibina uzņēmumus un tālāk attīsta savu darbību LIAA biznesa inkubatoru paspārnē,” stāsta Dumbere-Bregže.

Konference ik gadu vienkopus pulcē gan jaunos uzņēmējus, gan dažādu nozaru ekspertus, kuri dalās pieredzē un ieteikumos par pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā: kā izvirzīt augstus mērķus, tiecoties uz panākumiem.

Šī gada konferences tēma bija “Biznesā kā sportā!”. Tādēļ par līdzīgo un atšķirīgo, palīdzot saprast, vai sports var būt bizness, dalījās Kaspars Gorkšs, Latvijas Futbola federācijas prezidents, un Aigars Nords, “Lattelecom Rīgas maratona” organizatoru komandas vadītājs.

Ar savu uzdrošināšanās stāstu un ceļu līdz sadarbībai ar pasaules līmeņa uzņēmumu iedvesmoja Alise Dīrika, Infogram līdzdibinātāja.

Par to, kā uzdrošināties senām tradīcijām piešķirt mūsdienīgumu, vienlaikus saglabājot cieņu pret vēsturi, dalījās Eva Juhņēviča, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore.

JA Latvia īstenotās programmas ir stabils atspēriena punkts uzņēmējdarbības uzsākšanai. Apliecinājums tam ir fakts, ka katru gadu daļa skolēnu mācību uzņēmumu pārtop reālos uzņēmumos, kas gūst panākumus ne vien Latvijas, bet arī Eiropas mērogā.

Konferences apmeklētājiem bija iespēja ieklausīties šādā pieredzes stāstā: viens no skolēnu mācību uzņēmumiem tikko pārtapis par reālu uzņēmumu “Safe & Stable”.

Šogad konferences dalībnieki pirmo reizi varēja dzirdēt arī pasaules iedvesmas stāstu. Pieredzē dalījās interaktīvās digitālo mediju producēšanas studijas Sila Sveta (Krievija) projektu direktore Anastasija Filatova.

Konferencē uzstājās arī dažādi Latvijā populāri mākslinieki: “Edavārdi” un “Drumline Latvija”, RTU karsējkomanda, “Pulse Effect” un deju studija “Royal”. Pasaules mēroga priekšnesumu “Magnetic Latvia” šovā demonstrēja ārvalstu viesi – basketbola kaskadieri “Lords of Gravity” (Ungārija).

Starpbrīžos jaunieši varēja iegūt informāciju par biznesa veidošanu – investīciju piesaisti, atbalstu savam biznesam, iespējām apgūt uzņēmējdarbības izglītību, apmeklējot iestāžu, uzņēmumu un augstskolu stendus.

Konferences ierakstu arhīvā drīzumā būs iespējams noskatīties LIAA mājas lapā, mobilajā lietotnē “LMT Straume” un JA Latvia “facebook” lapā.

Pasākums tika īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība sadarbībā ar “Junior Achievement Latvia”un “Swedbank”.

Informatīvie atbalstītāji: “Diena” un “Inbox.lv”

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 37 Junior Achievement-Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

LA.lv