Mobilā versija
+0.9°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
17. oktobris, 2016
Drukāt

FOTO: Kādos apstākļos mitinās latviešu un mūsu sabiedroto karavīri (1)

Ādažu bāzes jaunās kazarmu ēkas telpas.Ādažu bāzes jaunās kazarmu ēkas telpas.

Foto - LETA

Ādažu bāzē pirmdien notika svinīgā mācību “Sudraba Bulta” atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Pēc mācību atklāšanas ceremonijas ministrs apskatīja un atklāja ekipējuma noliktavu un otro no četrām plānotajām kazarmu ēkām, kā arī svinīgā ceremonijā iemūrēja piemiņas kapsulas, atklājot vēl divu jaunu kazarmu būvniecību. Kazarmas paredzētas Latvijas un sabiedroto spēku karavīru izvietošanai. Pirmā kazarma tika atklāta 2014.gadā.

No 17.oktobra līdz 31.oktobrim Ādažu poligonā un tam pieguļošajā apvidū norisinā starptautiskās militārās mācības “Sudraba Bulta”, kurās piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Albānijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Rumānijas un Vācijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar sabiedrotajiem un partnervalstīm, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas ar kaujas nodrošinājuma elementu integrāciju.

Mācību laikā tiks pilnveidotas arī Apvienotā štāba komandpunktu spējas vadīt un pārraudzīt vienības gan ikdienā, gan mācību laikā, koordinējot lauka taktisko vingrinājumu. Tāpat “Sudraba Bulta” ir vienas no mācībām, kurās savas prasmes un zināšanas atjaunos rezerves karavīri. Mācības organizē un vada Sauszemes spēku kājnieku brigāde.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai projektēja amerikāņu arhitekti? Un būvēja amerikāņu uzņēmums?

Draugiem Facebook Twitter Google+