Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO: Kādus brīnumus var pagatavot no kartona, rāda izstādē Dabas muzejā0

Foto – LETA

Latvijas Dabas muzejā atklāta izstāde “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem”, kurā skatāmi vairāk nekā 30 oriģinālākie bērnu radītie ekodizaina priekšmeti – mēbeles, interjera priekšmeti, gaismas ķermeņi, mācību palīglīdzekļi u.c., kas izgatavoti no atjaunojamiem dabas resursiem – nevajadzīga kartona. Izstādi rīko “Zaļā josta”, aktualizējot atjaunojamu dabas resursu atkārtotu pielietojumu un resursu taupību, informē uzņēmums.

Izstādē “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” aplūkojami vairāk nekā 30 labākie “Zaļā josta” rīkotā dizaina priekšmetu konkursa “Mans veltījums tīrai Latvijai” darbi, kā arī video par to tapšanas gaitu. Konkurss norisinājās 2017.- 2018. mācību gada laikā un kopumā konkursam pieteikti ap 1000 darbi no 38 pirmsskolas izglītības iestādēm un 70 vispārējām izglītības iestādēm.

Izstāde “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” skatāma Latvijas Dabas muzejā līdz 10.jūnijam, lai rosinātu cilvēkus smelties iedvesmu un idejas, kā daudzas lietas varam izgatavot pašu rokām, un ne vienmēr viss pērkams veikalā, it sevišķi, ja zinām, ka lieta nav nepieciešama ilglaicīgai lietošanai. Piemēram, dažādi mācību palīglīdzekļi burtu, formu, krāsu apgūšanai, interjera priekšmeti, funkcionālas mēbeles, rotaļu piederumi, gaismas ķermeņi un citi dizaina priekšmeti, kas pašrocīgi darināti no nevajadzīga kartona.

LA.lv