×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Foto: Krāšņā dejas izrāde “No zobena saule lēca” (1)

Foto: Ieva Lūka, LETAFoto: Ieva Lūka, LETA

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" Ķīpsalas hallē.

Latvijas valsts svētku laikā, sestdien un svētdien, Ķīpsalas hallē skatāma dejas izrāde “No zobena saule lēca”, uz kuru pulcējas vairāk nekā 1000 dalībnieku. Izrāde ir mītisks stāsts par latviešu gadskārtām un īpašajiem rituāliem – kāzām, ražas un veļu laiku, vēsta LETA.

Izrādes sižetisko līniju caurvij gan mīlestība un kaislība, gan spēja samierināties ar likteni kara priekšnojautās un pēc tā. Izrādes veidotāji vēlas veicināt skatītāju izpratni par tautas spēku un zināšanām simbolos, rituālos, dabas un dzīves cikliskumā, kuras ļāvušas pastāvēt un izdzīvot, neraugoties uz varu un laikmetu maiņām.

Izrādes horeogrāfs Agris Daņiļevičs vēloties parādīt visas viņa komandas mīlestību pret Latviju un aicināt mīlēt kopā. Viņš norāda, ka ne vienmēr visu izšķir naudas daudzums un valstsvīru atbalsts. Arī vienkārša vēlēšanās darīt kaut ko labu varot izjaukt dzīves pelēcību.

Izrādes režisors Uģis Brikmanis savukārt vēloties sēt cilvēku sirdīs jēgu un mīlestību bez liekiem un skaļiem vārdiem. Viņš norāda, ka šī mīlestība ir vārdā Latvija.

Izrādes muzikālā vadība gulstas uz Ilzes Gruntes un Kaspara Bārbala pleciem. Tērpu autores ir Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko. Izrādē piedalās bungu un dūdu grupa “Auļi”, 30 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Lauma Bērza, Aiga Sprinža, Sandra Budeviča un koris “Gaudeamus”.

“No zobena saule lēca” izrādīta jau 2010.gadā, šogad par godu valsts svētkiem to iespējams noskatīties vēlreiz.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies, ļoi emocionāls, sirsnīgs, izdomāts un pārdomāts priekšnesums, vietām līdz kamolam kaklā. No šiem deju kolektīvu dalībniekiem izaugs (kuri vēl aug) krietni cilvēki. Tas bija baudījums dvēselei.

Draugiem Facebook Twitter Google+