Kultūra
Mūzika

FOTO. Krāšņi izskanējis Operetes festivāla Galā koncerts0

Foto: Juris Presņikovs

Sestdien, 13. jūlijā, Ikšķiles brīvdabas estrādē izskanēja 3. Starptautiskā Operetes festivāla Galā koncerts, kurā kopumā piedalījās 12 solisti no piecām valstīm – latviešu dziedātājas Sonora Vaice, Itālijā dzīvojošā Anta Jankovska, Irma Pavāre un septiņi ārvalstu solisti, informē Operetes fonds.

Programmā skanēja populāras austriešu, ungāru un franču klasisko operešu mūzikas lappuses – Johana Strausa, Karla Cellera, Karla Millekera, jubilāru simtgadnieku Franča Supē un Žaka Ofenbaha, kā arī citu komponistu populāra operešu mūzika solistu, dejotāju un operetes orķestra sniegumā.

Svētdiena paredzēta mazākajiem kultūras mīļotājiem, – Ikšķiles vidusskolā norisinājās teatrāls piedzīvojums bērniem “Radām opereti!”, kurā jaunākā paaudze dažādās darbnīcās iepazina operetes dažādos elementus.

Ikšķiles viduskolas telpās bija izveidotas sešas meistardarbnīcas, kurās bērni kopā ar darbnīcu vadītājiem – iemīļotiem pasaku un operešu tēliem – paši veidoja operetes uzvedumam nepieciešamās sastāvdaļas.

Dziesmas darbnīcā kopā ar Karlsonu mācījās dziesmu, Dejas darbnīcā ar Pauku un Šmauku iestudēja deju un kustības, Grima darbnīcā pie Sniegbaltītes ar rūķīšiem un Masku darbnīcā pie Brēmenes muzikantiem paši pārtapa par meža iemītniekiem, Runas darbnīcā ar Annu un Elzu no “Ledus sirds” apguva runas mākslu, bet Rekvizītu darbnīcā ar Minhauzenu kopīgi izgatavoja ruporus, boksa cimdus un diadēmas.

Festivāla noslēgumā svētdien plkst. 16 laukumā pie Ikšķiles brīvdabas estrādes starp Līvciema un Ganu ielām ikvienam vēl būs iespēja baudīt aktivitātes svaigā gaisā un izbraucienu ar gaisa balonu – gaisa balona lidojumu atsaitē.

Tas ir lidojums no zemes virsmas līdz 20-30 metru augstumam, izmantojot atsaites sistēmu, kas gaisa balonu pastāvīgi noenkuro stacionārā punktā.

Operetes festivāla Galā koncerts

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas