Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Krāšņu un daudzveidīgu programmu sola Nacionālā teātra koncerts “Divi vienā”0

Foto: Kristaps Kalns

Kā katru gadu šajā laikā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvo Teātra dienas koncerts, šoreiz tas sastāv no divām žanriski un intonatīvi atšķirīgām daļām, vēsta teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Teātra dienas koncerti ir viens no kaislīgāk apspriestiem Nacionālā teātra “izstrādājumiem”, ar kuru sacensties var tikai jaunākais Gadumijas koncerts. Tādēļ šoreiz pie Teātra dienas koncerta veidošanas strādāts ļoti nopietni un rezultāts būs “Divi vienā”.

Pirmajā daļā “Poēma par skatuvi” bez muzikālās poēmas, kas tika iestudēta par godu rekonstruētās teātra ēkas atklāšanai, skanēs arī fragmenti no kādreiz ļoti nozīmīgām Nacionālā teātra izrādēm “Sfinksa”, “Indriķa hronika”, “Kerija. Retrospekcija”, “Leo. Pēdējā bohēma”, kā arī mūzikla “Bāskervilu leģenda”.

Otrajā daļā “Circeņa pavasaris” būs izklaides programma ar Nacionālā teātra asprātīgāko un dziedošāko aktieru piedalīšanos. No aizskatuves būs izlīdis mūžam jaunais Jāņa Skaņa Circenis, konferansjē pienākumus ir uzņēmies pats koncerta režisors un skatuves personība Edmunds Freibergs. Būs redzami gan pilnīgi jauni, sabiedriskās aktualitātes atspoguļojoši priekšnesumi, gan jau iepriekšējos koncertos skatītāju atzinību ieguvuši numuri.

LA.lv