Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Kurš izredzēts, kurš neredzēts. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja jubilejas izstāde0

Foto: Karīna Miezāja

Vēl gandrīz divus mēnešus Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāma muzeja pastāvēšanas trīsdesmit gadiem veltītā izstāde “Redzēts – neredzēts – izredzēts”.

Izstāde “Redzēts – neredzēts – izredzēts” veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā.

“Ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības,” stāsta muzeja vadītāja Inese Baranovska.

Mūsdienīga muzeja uzdevums ir nodrošināt informācijas atklāšanu un nodošanu auditorijai tai saprotamā veidā.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pamatkrājumā glabājas 11 928 vienības, bet pastāvīgajā ekspozīcijā iespējams iepazīties tikai ar 522 priekšmetiem.

Faktiski apmeklētājs redz vien nelielu daļu no apjomīgās kolekcijas, tādēļ svarīgi ir stāstīt sabiedrībai par procesiem, kas notiek “aisberga” neredzamajā daļā, padarīt muzeja krājuma darba specifiku atvērtāku un plašāk pieejamu. Tiek meklētas jaunas komunikācijas formas, lai muzejiskie priekšmeti emocionāli uzrunātu skatītājus, attīstītu viņos empātiju un veicinātu interesi par muzeja darbu kopumā, tādējādi aicinot uz savstarpēju dialogu par muzeju vērtību nozīmi 21. gadsimtā.

Izstāde "Redzēts - neredzēts - izredzēts" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu. Par muzeja mājvietu kalpo valsts nozīmes 13. gadsimta arhitektūras piemineklis – Svētā Jura baznīca.

LA.lv