Latvijā
Izglītība

FOTO. Labākajiem eksakto mācību priekšmetu skolotājiem pasniegtas “Ekselences balvas”0


“Ekselences balvas” laureātu kopbilde balvas pasniegšanas ceremonijā labākajiem skolotājiem.
“Ekselences balvas” laureātu kopbilde balvas pasniegšanas ceremonijā labākajiem skolotājiem.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Šo otrdien, 19.februārī, Latvijas Universitātē notika “Ekselences balvas” pasniegšanas ceremonija labākajiem bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Universitātē.

Balvu pasniegšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

“Ekselences balva” tiek piešķirta tādiem bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājiem, kas vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas, ieinteresē skolēnus mācīties, palīdz sasniegt labākos rezultātus ikvienam skolēnam, mērķtiecīgi sevi profesionāli pilnveido, māk reflektēt par savu profesionālo darbību, ir vismaz trīs gadu darba pieredze, kā arī ir iegūta laba reputācija skolēnu, kolēģu, vecāku vidū.

“Ekselences balvu” skolotājam veido mākslinieciski izgatavots priekšmets ar plāksnīti, uz kuras ir norādīts balvas pasniedzējs, naudas balva, kuru piešķir atbalstītāji, 1400 eiro apmērā, balvas saņemšanas apliecinājuma diploms un izglītības un zinātnes ministra pateicības raksts.

Ekselences balvu piešķir Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Fondu, Valsts izglītības satura centru, uzņēmumu asociācijām – Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju, Latvijas kartogrāfijas un ģeodēzijas asociāciju, kā arī uzņēmumiem “Swedbank” un “Latvijas valsts meži”.

Saistītie raksti

Pretendentu atlase notiek divās kārtās. Pirmajā jeb neklātienes kārtā tiek vērtēti iesūtītie pieteikumi atbilstoši kritērijiem. Nepieciešamības gadījumā vērtēšanai var tikt pieprasīta papildu informācija. Labākie 5-7 skolotāji katra mācību priekšmeta grupā tiek uzaicināti piedalīties otrajā jeb klātienes kārtā.

Pretendentus dalībai “Ekselences balvas” 1.kārtā izvirza skolēni, absolventi, kolēģi, vecāki, kā arī citi interesenti.

LA.lv