Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Lāpu gājienā dodas vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku1

Foto-LETA

Tradicionālajā 18.novembra lāpu gājienā Rīgā bija pulcējušies vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku no visas Latvijas, aģentūra BNS uzzināja Nacionālajā apvienībā (NA), kas pasākumu organizēja. Ļaužu gājienā bija tik daudz, ka brīdī, kad pirmie dalībnieki pietuvojās Saeimas namam, gājiena “aste” vēl bija pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

Lāpu gājiens tradicionāli aizsākās ar sadziedāšanās koncertu pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa. Svētku koncertā pie klavierēm bija Zigmars Liepiņš. Ar savām balsīm klātesošos iepriecināja  Jānis Sproģis, Jānis Buķelis, vīru kopa “Vilki” un NA dziedošie jaunieši.

Lai arī galvaspilsētā valda nepatīkami laika apstākļi, gājiena dalībnieki bija pacilātā noskaņojumā un reizi pa reizi vienojās dziesmā. Daļa gājiena dalībnieku nesa arī Latvijas karogus. Gājiens norisinājās mierīgi un notiekošajam sekoja līdzi arī policija.

Tāpat gājienā piedalījās arī Nacionālās apvienības (NA), kas šo pasākumu organizē, politiķi. Gājiena priekšgalā gāja NA līderis Raivis Dzintars. Aģentūra BNS novēroja, ka gājiena kārtības uzraugi rūpīgi sekoja, lai starp Dzintaru un pārējiem gājiena dalībniekiem tiktu saglabāta distance aptuveni viena metra attālumā.

Iepriekš partija Nacionālā savienība “Taisnīgums” un biedrība “Tēvijas Sargi” aicināja gājienu padarīt par gribas manifestāciju, kurā kā galvenā prasība izvirzīta atteikšanās no imigrantu kvotām un robežkontroles atjaunošana. NA šo ierosinājumu neatbalstīja. Kā novēroja aģentūra BNS, gājiena dalībnieki izvairījās no savas attieksmes paušanas pret bēgļu jautājumu.

Gājiens noslēdzās pie Brīvības pieminekļa bez starpgadījumiem.

LA.lv