×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

FOTO: Lāpu gājienā dodas vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Tradicionālajā 18.novembra lāpu gājienā Rīgā bija pulcējušies vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku no visas Latvijas, aģentūra BNS uzzināja Nacionālajā apvienībā (NA), kas pasākumu organizēja. Ļaužu gājienā bija tik daudz, ka brīdī, kad pirmie dalībnieki pietuvojās Saeimas namam, gājiena “aste” vēl bija pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

Lāpu gājiens tradicionāli aizsākās ar sadziedāšanās koncertu pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa. Svētku koncertā pie klavierēm bija Zigmars Liepiņš. Ar savām balsīm klātesošos iepriecināja  Jānis Sproģis, Jānis Buķelis, vīru kopa “Vilki” un NA dziedošie jaunieši.

Lai arī galvaspilsētā valda nepatīkami laika apstākļi, gājiena dalībnieki bija pacilātā noskaņojumā un reizi pa reizi vienojās dziesmā. Daļa gājiena dalībnieku nesa arī Latvijas karogus. Gājiens norisinājās mierīgi un notiekošajam sekoja līdzi arī policija.

Tāpat gājienā piedalījās arī Nacionālās apvienības (NA), kas šo pasākumu organizē, politiķi. Gājiena priekšgalā gāja NA līderis Raivis Dzintars. Aģentūra BNS novēroja, ka gājiena kārtības uzraugi rūpīgi sekoja, lai starp Dzintaru un pārējiem gājiena dalībniekiem tiktu saglabāta distance aptuveni viena metra attālumā.

Iepriekš partija Nacionālā savienība “Taisnīgums” un biedrība “Tēvijas Sargi” aicināja gājienu padarīt par gribas manifestāciju, kurā kā galvenā prasība izvirzīta atteikšanās no imigrantu kvotām un robežkontroles atjaunošana. NA šo ierosinājumu neatbalstīja. Kā novēroja aģentūra BNS, gājiena dalībnieki izvairījās no savas attieksmes paušanas pret bēgļu jautājumu.

Gājiens noslēdzās pie Brīvības pieminekļa bez starpgadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šādam tautas pūlim, ir jāiziet Rīgas ielās un Jāpasaka, jāizrāda, ka Mēs nevēlamies uzņemt, Nevienu Sīrijas kara bēgli! Nevienu no Islama ticības tautiešiem! Šeit ir Ziemeļ eiropa! Mēs, ieguvām Neatkarību, nejau tapēc, lai pēc 25 gadiem, situācija Eiropā, Mums piespiež uzņemt sev nevēlamas tautības, ticības! Mēs paši/Latvieši nekādīgi nevaram atgūties, ekonomiski atkopties pēc Krievu Okupācijas! Latvieši nedzimstam, vairāk mirstam, Glābjoties dodamies citur strādāt, pelnīt izdzīvošanai naudu! Šādam Pūlim ir jāiziet ielās un visai Eiropai jāpasaka, ka Mēs negribam musulmaņu, svešu tautu klātbūtni Latvijā! Ja jau itkā ir Demokrātija Eiropā, tad Mums ir jābūt Izvēles iespējām! Nevis dažas amatpersonas valdībā, vai Saems izlems Miljons iedzīvotāju vietā! Galējais Lēmums ir jāpieņem Latviešu tautai!

Draugiem Facebook Twitter Google+