×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2017
Drukāt

FOTO: Latviešu humora klasiķa Andreja Skaiļa grāmatas atvēršanas svētki

Foto Dainis BušmanisFoto Dainis Bušmanis

6. aprīlī Raiņa un Aspazijas mājā notika latviešu satīriķa, humora un smieklu meistara Andreja Skaiļa un dzejnieka Andra Vējāna atceres pasākums, tostarp arī A.Skaiļa izdevniecībā “Lauku avīze” iznākušās divu sējumu grāmatas “Brīnumatslēga” un “Kumeļa prāts”, kas ir autora īsprozas (1968 – 1995) pilnīgs apkopojums, atvēršanas svētki.

Atmiņās dalījās un radošo personību daiļradē ielūkojās literatūrzinātniece Astrīda Skurbe, Ilgonis Bērsons, dzejnieki Arnolds Auziņš, Lija Brīdaka, muzeja speciāliste Gaida Jablovska.

Andrejs Skailis ir viens no zināmākajiem latviešu satīriķiem, humora un smieklu meistars latviešu literatūrā. Laikā no 60. gadiem autors ir sarakstījis vairāk nekā 20 grāmatas – visvairāk īsprozas krājumus, arī “Lauku Avīzes” izdevniecībā izdotus romānus.

Savulaik A.Skailis ir bijis satīriskā žurnāla “Dadzis” līdzstrādnieks. Laikabiedru raksturots kā principiāls kolēģis, apzinīgs rakstnieks un nopietns sarunu biedrs.

Labprāt rakstījis ne tikai par cilvēku netikumiem, “smalkajām kaitēm” un padomju ikdienas netikumiem, bet arī par fantastiskām tēmām – citplanētiešiem, robotiem, brīnumainām pārvērtībām un citiem atgadījumiem no dzīves.

“Brīnumatslēga” un “Kumeļa prāts” ir autora īsprozas (1968 – 1995) pilnīgs apkopojums, kuru papildina biogrāfisks rakstnieka atraitnes literatūrzinātnieces Astrīdas Skurbes pēcvārds un Andra Kolberga stāsts par draudzību ar rakstnieku.

Grāmatu rotā Andreja Skaiļa drauga, kolēģa un ilggadējā grāmatu ilustratora Uģa Mežavilka zīmējumi, kas veidoti pēc A. Skaiļa darbu motīviem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+