Ekonomika
Bizness

FOTO: Latviešu studenti ASV pārdod grāmatas par 3,5 miljoniem dolāru0


Latviešu studenti, kuri uzstādīja grāmatu pārdošanas rekordu ASV
Latviešu studenti, kuri uzstādīja grāmatu pārdošanas rekordu ASV
Publicitātes foto

Latvijas studenti, kas piedalās programmā “Southwestern Advantage”, nule kā atgriezušies no ASV. Trīs mēnešu laikā viņi pārdeva mācību grāmatas 3,5 miljonu dolāru vērtībā, pārspējot iepriekšējā gada rekordu.

Ar katru gadu programmas dalībnieku skaits pieaug, un šogad izaicinājumu pieņēma 140 studenti no Latvijas.

No 140 studentiem 74 šī bija pirmā vasara programmā. Kopā ar latviešu studentiem strādāja igauņi, lietuvieši, slovāki, poļi un gruzīni, veidojot 687 studentu lielu grupu, kas kopsummā pārdeva mācību grāmatas 14 miljonu dolāru vērtībā.

“Tagad visi velta laiku tam, lai atgrieztos ierastajā studentu ikdienā un dalītos pieredzē ar draugiem. Šobrīd vēl visu precizējam, taču jau tagad šķiet, ka mūsu cilvēki atkal ir pārspējuši sevi un pārdošanas apjoms ir palielinājies virs 3,5 miljoniem dolāru. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tas ir vairāk nekā pusmiljona dolāru pieaugums,” norāda Madara Jakobsone, kas “Southwestern Advantage” Latvija darbojas jau 9 gadus.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka starp studentiem, kuri programmā piedalījās pirmo reizi, labākā pārdevēja balvu iegūs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas students Niklāvs Balgalvis, kas pārdevis grāmatas 56 000 dolāru vērtībā.

“Protams, svarīga ir visa pieredze, ko studenti ieguva šajā intensīvajā laika periodā. Sākot ar pārdošanas taktiku, pašpārliecinātību, vietējās kultūras un cilvēku iepazīšanu,” uzsver M. Jakobsone.

Latviešu studenti uzstāda grāmatu pārdošanas rekordu ASV

Šovasar latviešu studenti strādāja 12 štatos un arī Ontario provincē Kanādā. Lielākā daļa studentu, kas piedalās Southwestern programmā, ir no Rīgas Tehniskās universitātes, un pagājušajā vasarā universitāte bija 8. vietā starp 204 iesaistītajām universitātēm.

Gatavošanās nākamajai vasarai sāksies jau oktobrī, un jauni studenti tiek aicināti uz atlases procesu. Viss gads tiek pavadīts apmācībās un veicot citus sagatavošanās darbus.

Saistītie raksti

“Mūsu studentu labie rezultāti pierāda, ka arī latvieši var apgūt pārdošanas prasmes un latvieši patiesībā ir ļoti labi pārdevēji,” gandarīta M. Jakobsone.

Pērn latviešu studente Dārta Šice no RISEBA bija 4. labākā pārdevēja visā “Southwestern Advantage” uzņēmumā, pārdodot mācību grāmatas apmēram 171 000 dolāru vērtībā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
7 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Naudas veselības nozarei nebūs – kas tālāk?
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Soda punkts par telefonu rokā: stājas spēkā jauni noteikumi
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
20 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas