×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

FOTO: Latvijā ierodas 150 ASV desantnieki (4)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV gaisa desanta karavīru no ASV armijas Eiropā 173.kājnieku brigādes kaujas vienības sagaidīšana starptautiskajā lidostā "Rīga", kuri piedalīsies militārajās mācībās un Latvijā uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām.

Lai piedalītos militārajās mācībās, Latvijā šodien ierodas 150 ASV karavīri, kuri Latvijā uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām.

Latvijā ieradīsies ASV gaisa desanta rota no ASV armijas Eiropā 173.kājnieku brigādes kaujas vienības.

Jaunās apmācības ir daļa no ASV kājnieku apmācību paplašinātā aktivitāšu klāsta Baltijā un Polijā, kas notiks tuvāko mēnešu laikā. Lai piedalītos līdzīgās mācībās, viena rota vakar ieradās Polijā, un drīzumā papildu rotas ieradīsies Lietuvā un Igaunijā.

Militāro klātbūtni Latvijā ASV nodrošinās rotācijas kārtībā, kas balstīta NATO dažādajās iespējās gaisā, uz zemes un jūrā. ASV armijas Eiropā karavīru klātbūtne reģionā turpināsies vismaz līdz šī gada beigām.

Ar militārās klātbūtnes palielināšanu Latvijā ASV apliecina savu atbalstu NATO, kā arī kopīgajām drošības saistībām, piedaloties papildu militārajās mācībās un pastiprinot sadarbību drošības jomā ar partneriem un sabiedrotajiem Baltijas jūras reģionā un ārpus tā robežām, norāda vēstniecība.

Militārās klātbūtnes mērķis ir apliecināt ASV sabiedrotajiem, ka ASV ir gatavas jebkādiem neparedzētiem apstākļiem, kas saistīti ar NATO līguma 5.pantu.

ASV karavīru nosūtīšana uz Latviju, divpusējā sadarbība un militārās mācības uzlabos ASV un Latvijas karavīru savstarpējās sadarbības spējas.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube šodien speciāli sasauktajā preses konferencē žurnālistiem pastāstīja, ka ASV desantnieki izvietosies Ādažu bāzē, kur veiks savu apmācības procesu un “plecu pie pleca” ikdienā mācīsies kopā ar NBS karavīriem. Amerikāņi ieradīsies bez ģimenēm un bruņutehnikas.

Lai arī ASV vēstniecība Latvijā ziņo, ka karavīri Latvijā uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām, Vējonis norādīja, ka karavīru atrašanās ilgums būs atkarīgs no Krievijas aktivitātēm pierobežā un situācijas attīstības Ukrainā.

ASV karavīru atrašanās Latvijā aizsardzības nozares budžetam papildu izdevumus neradīs, taču, ja būs nepieciešama papildu nauda, Aizsardzības ministrija dosies uz valdību ar speciālu ziņojumu.
Jau ziņots, ka ASV uz Poliju un Baltijas valstīm dalībai manevros nosūtīs 600 karavīrus, otrdien pavēstīja Pentagons.

Itālijā bāzētās ASV armijas 173.gaisa desanta brigādes 150 karavīri trešdien ieradās Polijā, bet nākamo dienu laikā Igaunijā, Lietuvā un Latvijā – vēl 450 karavīri, lai piedalītos jaunos manevros, kas “atbilstoši plānam notiks nākamajos mēnešos un vēlāk”, preses konferencē pavēstīja kontradmirālis Džons Kērbijs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas neglābs Latvijas anti-krievus no mūžīgas nakts..

  2. Amerikāņi varēja paņemt līdzi kādu šerifu ko iecelt par Latvijas KNAB priekšnieku,bet streļčenoku un strīķi nopratināt ASV ar melu detektoru.

  3. Par ko sapņoja vectēvi 1944./1945.gadā .Lieliski.

  4. vajag 500000000 jūs lohi

Draugiem Facebook Twitter Google+