Ekonomika
Bizness

FOTO: Latvijā ievieš vairākkārt lietojamo glāžu depozīta sistēmu2


“Street Food Latvia” sadarbībā ar "Latvijas Zaļo punktu" ievieš vairākkārt lietojamo glāžu depozīta sistēmu.
“Street Food Latvia” sadarbībā ar "Latvijas Zaļo punktu" ievieš vairākkārt lietojamo glāžu depozīta sistēmu.
Publicitātes foto

Visā pasaulē aktualizējoties centieniem samazināt plastmasas atkritumu apjomu, viens no street food jeb ielu ēdiena kultūras galvenajiem attīstītājiem Latvijā “Street Food Latvia” uzsāk sadarbību ar AS “Latvijas Zaļais punkts” un ievieš vairākkārt lietojamo plastmasas glāžu depozīta sistēmu publiskiem pasākumiem.

Uzņēmēji skaidro, ka arvien lielāka uzmanība visā Eiropā tiek pievērsta milzīgajam plastmasas atkritumu daudzumam.

Eiropas Savienības institūcijas paredz, ka vienreiz lietojamie galda piederumi tiks pilnībā aizliegti līdz 2021. gadam.

Tikmēr Tallinas pašvaldība jau šobrīd ir aizliegusi vienreizlietojamos plastmasas traukus publiskos pasākumos.
Ievieš vairākkārt lietojamo glāžu depozīta sistēmu

Arī Latvijā tiek īstenotas iniciatīvas, lai publiskos pasākumos samazinātu atkritumu apjomu un pieteiktu cīņu ar plastmasas glāzēm, kas veido festivālu un citu lielu publisko pasākumu apjomīgāko atkritumu daļu.

“Ar gandarījumu vērojam, ka Latvijas street food nozare kļūst dabai aizvien draudzīgāka, rādot lielisku piemēru arī citiem publisko pasākumu rīkotājiem. Vairākkārt lietojamo plastamasas glāžu depozīta sistēmas ieviešana ir tikai viens no pirmajiem soļiem cīņā ar plastmasas atkritumiem, taču, kad pirmie ir sperti, nākamos izdarīt ir jau daudz vieglāk. Tāpēc mēs ceram uz pozitīvu notikumu attīstību un dabai vēl draudzīgākām tendencēm visā publisko pasākumu sektorā jau vistuvākajā nākotnē,” pauž Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors.

Kustība “Street Food Latvia” 2019. gada maijā oficiāli uzsākusi sadarbību ar “Latvijas Zaļo punktu”, lai ieviestu vairākkārt lietojamās plastmasas glāzes, kuras apmaiņā pret depozītu jau šobrīd pieejamas “Street Food Latvia” pastāvīgās rezidences “Angārs” apmeklētājiem Tallinas ielas kvartālā.

“Viena no “Street Food Latvia” pamatvērtībām ir cienīt, godāt un lolot atbildīgu attieksmi pret māti dabu. Esam uzsākuši cīņu ar lielo plastmasas atkritumu kalnu, kuru aiz sevis atstāj ikviens pasākums. Ilgi un rūpīgi meklējām īsto sadarbības partneri, ar kuru kopā pārvērst sapni realitātē, un nu esam to atraduši – kopā ar “Latvijas Zaļo punktu” speram soli pretī publisko pasākumu ekoloģiskā nospieduma mazināšanai,” saka Monta Vecozola, “Street Food Latvia” direktore.

“Street Food Latvia” komanda darbojas street food nozarē kopš 2017. gada.

Pirmais solis cīņā par veselīgāku vidi bija plastmasas salmiņu aizliegums “Street Food Latvia” rīkotajos pasākumos.
Saistītie raksti

Ar vairākkārt lietojamo plastmasas glāžu depozīta sistēmas ieviešanu ir sperts nākamais lielais solis, un arī tuvāko gadu laikā “Street Food Latvia” meklēs videi draudzīgas alternatīvas dažādiem galda piederumiem, ēdienu servēšanas traukiem un precīzākai atkritumu šķirošanas sistēmai.

AS “Latvijas Zaļais punkts” sekmē vides izglītību, rūpējas par tīru un sakoptu Latviju jau 19 gadus, ik gadu ieguldot nozīmīgus resursus iedzīvotāju izglītībā par vides jautājumiem, īstenojot izglītojošas kampaņas, akcijas, konkursus un veicina atbildīgu uzņēmējdarbību, organizējot Zaļā punkta preču zīmes lietošanu.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
57 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad…
1 stunda