×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Foto: Latvijā plaši atzīmē Lāčplēša dienu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki noliek svecītes Lāčplēša dienā pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Rīgā un citviet Latvijā otrdien norisinās plaši pasākumi par godu Lāčplēša dienai, kad tiek pieminēti un izrādīta cieņa neatkarīgās Latvijas armijas karavīriem, kuri izcīnīja uzvaru pār Bermonta karaspēku pirms 95 gadiem – 1919. gada 11. novembrī.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Rīgā sākās ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notika svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos.

Dienas gaitā iedzīvotāji varēja vērot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie Oskara Kalpaka pieminekļa.

No plkst.16 līdz pat vienpadsmitiem vakarā notiek jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”. Tajā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11.novembra krastmalai, svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kora, folkloras kopu un rokgrupas “Pērkons” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā, kā arī uguns plosta palaišana Daugavā.

Arī šogad iedzīvotāji piedalījās tradicionālajā svecīšu nolikšanas pasākumā 11. novembra krastmalā. Taču šoreiz svecīti aicināts novietot zaļajā zonā un uz trotuāra pie pils, nevis uz pils mūra, kā ierasts agrāk, jo pils vēsturiskais apkārtmūris ir atjaunots.

Aģentūra BNS novēroja, ka dažas sveces novietotas mūrī, taču vairums no tām – zālienā. Sveces noliktas un aizdegtas arī uz margām Daugavas krastā. Rīgas pils mūra pakājē Lāčplēša dienā, 11.novembrī, iedegtas tūkstošiem sveču, pieminot kritušos karavīrus Brīvības cīņās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rakstā un fotogrāfijās ļoti labi atainota Lāčplēša diena Rīgā!!!! Virsrakstā – Foto: Latvijā plaši atzīmē Lāčplēša dienu?????? Vai Latvija ir tikai Rīga??? Kur foto no visas Latvijas??? LA nevajadzētu līdzināties citiem portāliem, kam Latvija saistās tikai ar Rīgu!!!!

  2. Lūdzu neļaujiet noliktās degošās svecītes Rīgas domes dienestiem aizvākt!

Draugiem Facebook Twitter Google+