Latvijā
Politika

FOTO. Latvija sveic Igauniju simtgadē. Kaupers uzvelk karogu0


Raimonds Vējonis Rīgas pils Svētā Gara tornī kopā ar Evertu Sundju no igauņu grupas “Ewert and the Two Dragons” un Renāru Kauperu no “Prāta Vētras”.
Raimonds Vējonis Rīgas pils Svētā Gara tornī kopā ar Evertu Sundju no igauņu grupas “Ewert and the Two Dragons” un Renāru Kauperu no “Prāta Vētras”.
Foto – Valsts prezidenta kanceleja

Latvijas amatpersonas izplatījušas oficiālos apsveikumus Igaunijai tās 100.gadadienā, kas tiek atzīmēta 24.februārī.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis šo notikumu atzīmējis ar īpašu vērienu – šodien Rīgas pils Svētā Gara tornī prezidents kopā ar Evertu Sundju no igauņu grupas “Ewert and the Two Dragons” un Renāru Kauperu no “Prāta Vētras” pacēla Igaunijas karogu.

Prezidenta apsveikums:

Sirsnīgi sveicu Igaunijas Republikas neatkarības pasludināšanas simtajā gadadienā!

Pietiktu pieminēt vienu notikumu, kas noticis pēdējo gandrīz simts gadu laikā, lai izgaismotu mūsu valstu un to likteņu visciešāko saistību. Toreiz Igaunijas valsts pirmo reizi nostājās uz savām kājām, bet jau nākamajā vasarā devās palīgā Latvijai izcīnīt brīvību cīņās, kuras vairums sauca par neuzvaramām. Vai kāda valsts var darīt vairāk otras labā?

Gadsimtu gaitā tā ir tikai viena no epizodēm latviešu un igauņu kopīgajā ceļā. Mūsu kultūrām ir simtiem gadu kopīgs mantojums vēl no Livonijas laikiem. Mūsu tautas reizē piedzīvoja atmodu un reizē piepildīja sapni par savu valsti. Esmu gandarīts, ka gadsimta laikā esam bijuši līdzās gan svētku reizēs, gan vēsturiski izšķirošos brīžos.

Šodien savstarpējā sadarbība ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, kad esam ne tikai cieši partneri Eiropas Savienībā, NATO, Apvienotajās Nācijās un citās starptautiskās organizācijās, bet arī tuvākie kaimiņi, kam ir vienots pasaules redzējums.

1918. gads ir atskaites punkts mūsu nāciju valstiskumam, bet vienlīdz sirsnīgi es šodien sveicu Igauniju ar tiem sasniegumiem, kas panākti pēdējās desmitgadēs kopš tās valstiskuma atjaunošanas. Igaunija var lepoties ar visā pasaulē pazīstamām inovācijām digitālo pakalpojumu jomā. Tāpat efektīvā pārvaldība, radošums ne tikai mākslā, bet arī uzņēmējdarbībā un valsts pārvaldē, kā arī konkurētspējīgā ekonomika ir sasniegumi, no kuriem citi var mācīties. Esmu pārliecināts – tas ir tikai sākums, un, turpinot kopīgi iesākto ceļu, mēs sasniegsim aizvien jaunas, aizvien augstākas virsotnes!
Lai miera, brīvības un labklājības pilna ir Igaunijas nākotne!

Daudz laimes dzimšanas dienā, Igaunija!

Galerijas nosaukums

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča apsveikums:

Man ir liels gods un prieks sveikt Igaunijas Republiku 100. gadadienā!

Šodien priecājamies un svinam kopā ar Igauniju un tās tautu – mūsu kaimiņiem, sabiedrotajiem un tuvākajiem draugiem, jo šī ir svētku diena mums visiem. Savu neatkarību ieguvām, cīnoties plecu pie pleca un sniedzot atbalstu izšķirošos brīžos. Mums, esot stipriem kopā, cerības par brīvu un neatkarīgu valsti izdevās piepildīt gan toreiz, pirms simts gadiem, gan pirms pāris desmitgadēm, kad roku rokā stāvējām Baltijas ceļā, lai atgrieztos brīvo un demokrātisko valstu saimē.

Ar gandarījumu varam teikt, ka mūsu tautas vieno patiesa draudzība un savstarpēja uzticība. Mūsu attiecības, kas sakņojas kopējā izpratnē par reģiona drošību un Eiropas nākotni, ir dinamiskas un konstruktīvas. Atbalstām viens otru, iestājoties par mūsu kopējām interesēm Eiropas un pasaules mērogā, kā arī kopīgi stājamies pretī mūsdienu drošības izaicinājumiem.

Vēlos apsveikt Igauniju ar tās izcilajiem sasniegumiem valsts attīstībā, īpaši labas pārvaldības, inovāciju un digitālo pakalpojumu jomās. Esmu pārliecināts, ka Igaunijas panākumu atslēga ir cilvēku spējā radīt svaigas idejas, konstruktīvi analizēt, būt aktīviem un atvērtiem strauji mainīgajā pasaulē.

Saistītie raksti

Latvija un Igaunija ir gadsimtiem saistītas stiprām un noturīgām saitēm. Mūsu bagātās kultūras tradīcijas papildina viena otru. Esmu gandarīts, ka šogad jau devīto reizi kopā ar Igaunijas kolēģi pasniegsim Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu par nozīmīgu ieguldījumu latviešu un igauņu valodu popularizēšanā un kultūras saišu nostiprināšanā caur mūsu literatūras tulkojumiem.

Mēs patiesi varam priecāties par Latvijas un Igaunijas attiecību plašumu un dziļumu un novēlēt, lai mūsu sadarbība top arvien spēcīgāka. Par mūsu tautu labklājību, drošību un uzplaukumu!

“Südamlikud tervitused Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul!”

LA.lv