Latvijā
Politika

FOTO: Latvijā viesojas Dānijas kroņprincis un kroņprincese0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Oficiālā divu dienu vizītē Latvijā šodien ieradies Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija.

Plkst.11.30 notika oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils, bet plkst.11.50 – oficiālā fotografēšanās un parakstīšanās viesu grāmatā.

Savukārt plkst.12.05 notika Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Ivetas Vējones kundzes, kā arī Dānijas kroņprinča un kroņprinceses un viņu delegāciju tikšanās.

Dānija ir svarīga Latvijas partnere aizsardzības un reģionālās drošības jomā, Dānijas kroņprinča Frederika un kroņprinceses Mērijas vizītes laikā Latvijā norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Dānijas aktīvā iesaiste NATO kolektīvās aizsardzības pasākumos, īpaši iniciatīva NATO divīzijas štāba izveidei Latvijā, ir svarīga reģiona drošības stiprināšanā. Latviju un Dāniju vieno ciešas politiskās un ekonomiskās attiecības. Notiek aktīva sadarbība izglītībā, kultūrā, aizsardzībā un daudzās citās jomās. Intensīvo kultūras apmaiņu veicina Dānijas Kultūras institūts Rīgā,” norāda Vējonis.

Viņš uzsver, ka Latvijas simtgades gads iezīmē jaunu posmu abu valstu sadarbībā kultūras jomā. Šogad ar Dānijas atbalstu tiek sākts darbs pie bijušās Tabakas fabrikas teritorijas atjaunošanas, izveidojot tajā Radošo industriju kvartālu. Pēc Valsts prezidenta domām, tā ir lieliska dāvana Latvijai simtgadē.

Vējonis arī atzīmē, ka Dānija vienmēr ir bijusi starp nozīmīgākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem. “Mēs novērtējam Dānijas līdz šim veiktās investīcijas Latvijā un ceram uz tālāku sadarbību, īpaši inovāciju un tehnoloģiju jomā. Latviju un Dāniju saista arī cieša sadarbība vairākos reģionālos formātos. Abas valstis vieno kopīgas rūpes par reģiona drošību, labklājību un ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīga izpratne par Eiropas nākotnes un vērtību jautājumiem,” norāda Valsts prezidents.

Vizītes ietvaros plkst.12.40 pie Brīvības pieminekļa notika ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst.13 Valsts prezidents un viņa kundze piedalījās Dānijas kroņprinča un kroņprinceses grāmatas dāvināšanas ceremonijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam.

Plkst.18 Lielajā Ģildē koncertu saistībā ar vizīti sniegs Dāņu baroka ansamblis “Concerto Copenhagen”, savukārt 19.45 Rīgas pilī notiks Vējoņa un viņa kundzes rīkotās oficiālās vakariņas par godu Dānijas kroņprincim un kroņprincesei.

Saistītie raksti

Kā iepriekš informēja Dānijas vēstniecībā Latvijā, vizītes otrajā dienā, 7.decembrī, vizītes uzsvars tiks likts uz mākslu, dizainu un vēsturi. Karaliskais pāris dienas gaitā tiks iepazīstināts ar Dānijas īpašo devumu par godu Latvijas simtgadei, kas ietver arhitektu konkursu. Uzvarētājas skices veidos pamatu tam, kā bijusī “Scandinavian Tobacco” mājvieta – tabakas fabrika Rīgā, tiks pārbūvēta par jaunu kultūras namu un radošo industriju inkubatoru.

Savukārt vizītes noslēgumā karaliskais pāris dosies ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Dānijas karaļnama piedalīšanās Latvijas simtgades svinībās pasvītrojot stiprās divpusējās saites starp Dāniju un Latviju, uzsvēra vēstniecībā.

LA.lv