Latvijā
Politika

FOTO: Latvijā viesojas Dānijas kroņprincis un kroņprincese0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Oficiālā divu dienu vizītē Latvijā šodien ieradies Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija.

Plkst.11.30 notika oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils, bet plkst.11.50 – oficiālā fotografēšanās un parakstīšanās viesu grāmatā.

Savukārt plkst.12.05 notika Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Ivetas Vējones kundzes, kā arī Dānijas kroņprinča un kroņprinceses un viņu delegāciju tikšanās.

Dānija ir svarīga Latvijas partnere aizsardzības un reģionālās drošības jomā, Dānijas kroņprinča Frederika un kroņprinceses Mērijas vizītes laikā Latvijā norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Dānijas aktīvā iesaiste NATO kolektīvās aizsardzības pasākumos, īpaši iniciatīva NATO divīzijas štāba izveidei Latvijā, ir svarīga reģiona drošības stiprināšanā. Latviju un Dāniju vieno ciešas politiskās un ekonomiskās attiecības. Notiek aktīva sadarbība izglītībā, kultūrā, aizsardzībā un daudzās citās jomās. Intensīvo kultūras apmaiņu veicina Dānijas Kultūras institūts Rīgā,” norāda Vējonis.

Viņš uzsver, ka Latvijas simtgades gads iezīmē jaunu posmu abu valstu sadarbībā kultūras jomā. Šogad ar Dānijas atbalstu tiek sākts darbs pie bijušās Tabakas fabrikas teritorijas atjaunošanas, izveidojot tajā Radošo industriju kvartālu. Pēc Valsts prezidenta domām, tā ir lieliska dāvana Latvijai simtgadē.

Vējonis arī atzīmē, ka Dānija vienmēr ir bijusi starp nozīmīgākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem. “Mēs novērtējam Dānijas līdz šim veiktās investīcijas Latvijā un ceram uz tālāku sadarbību, īpaši inovāciju un tehnoloģiju jomā. Latviju un Dāniju saista arī cieša sadarbība vairākos reģionālos formātos. Abas valstis vieno kopīgas rūpes par reģiona drošību, labklājību un ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīga izpratne par Eiropas nākotnes un vērtību jautājumiem,” norāda Valsts prezidents.

Vizītes ietvaros plkst.12.40 pie Brīvības pieminekļa notika ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst.13 Valsts prezidents un viņa kundze piedalījās Dānijas kroņprinča un kroņprinceses grāmatas dāvināšanas ceremonijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam.

Plkst.18 Lielajā Ģildē koncertu saistībā ar vizīti sniegs Dāņu baroka ansamblis “Concerto Copenhagen”, savukārt 19.45 Rīgas pilī notiks Vējoņa un viņa kundzes rīkotās oficiālās vakariņas par godu Dānijas kroņprincim un kroņprincesei.

Kā iepriekš informēja Dānijas vēstniecībā Latvijā, vizītes otrajā dienā, 7.decembrī, vizītes uzsvars tiks likts uz mākslu, dizainu un vēsturi. Karaliskais pāris dienas gaitā tiks iepazīstināts ar Dānijas īpašo devumu par godu Latvijas simtgadei, kas ietver arhitektu konkursu. Uzvarētājas skices veidos pamatu tam, kā bijusī “Scandinavian Tobacco” mājvieta – tabakas fabrika Rīgā, tiks pārbūvēta par jaunu kultūras namu un radošo industriju inkubatoru.

Saistītie raksti

Savukārt vizītes noslēgumā karaliskais pāris dosies ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Dānijas karaļnama piedalīšanās Latvijas simtgades svinībās pasvītrojot stiprās divpusējās saites starp Dāniju un Latviju, uzsvēra vēstniecībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Petraviču apmierina jaunā LM parlamentārā sekretāra darbs
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes 1
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas