Latvijas basketbola izlase nepiedalīsies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

FOTO, VIDEO: Latvijas basketbolisti aizraujošā cīņā zaudē spāņiem; Melnkalnē vajadzēs +9 0

Latvijas basketbola izlase 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē piektdien pārpildītā “Arēnā Rīga” nodemonstrēja raksturu un teju atspēlēja 19 punktu deficītu, tomēr beigās ar rezultātu 62:67 (14:25, 11:13, 16:13, 21:16) zaudēja Spānijas valstsvienībai.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Šī neveiksme vēl nedzēš Latvijas izlases izredzes tikt uz Pasaules kausa finālturnīru, kas rudenī notiks Ķīnā. Lai tur nokļūtu, pirmdien viesos ar vismaz deviņu punktu pārsvaru ir jāuzvar Melnkalnes izlase, kas būs ļoti sarežģīts uzdevums.

Mērķa sasniegšanai gan palīdzēs pieci Latvijas izlases vīri no ULEB Eirolīgas klubiem – Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma, Rolands Šmits un Žanis Peiners. Pirmie četri kā skatītāji piektdien arī vēroja spēli, bet laukumā FIBA un ULEB “kara” dēļ nevarēja doties.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Aigars Šķēle, kurš ceturtajā ceturtdaļā vadīja mājinieku atspēlēšanos. Tikmēr ar deviņiem punktiem izcēlās Ingus Jakovičs, astoņi punkti bija Ojāram Siliņam, bet seši punkti, deviņas bumbas zem groziem un divi bloķēti metieni – Mārtiņam Meieram.

Spāņiem 17 punktus guva Dario Brisela, 13 punkti bija Kino Kolomam, bet 14 bumbas zem groziem – Sebasam Saisam.

Nelāgs sākums

Pretinieki ar ātrām pārejām uzbrukumā panāca vadību 7:2, kā dēļ Arnis Vecvagars jau otrajā minūtē pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu. Turpinājumā gan latviešiem neizdevās atspēlēties un pēc Dario Briselas trīspunktu gājiena spāņu pārsvars pārsniedza jau desmit punktus – 17:6. Biežie pārkāpumi neļāva Latvijas basketbolistiem pietuvoties rezultātā un pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 14:25.

Otro ceturksni latvieši iesāka ar vairākiem neprecīziem tālmetieniem, kamēr spāņi iekrāja jau 17 punktu handikapu. Turpinājumā Latvija pakāpeniski centās atspēlēties un puslaika pēdējā uzbrukumā Aigars Šķēle deficītu samazināja līdz 11 punktiem. Tiesa spāņi atbildēja ar ātru uzbrukumu un pārtraukumā devās ar 13 punktu pārsvaru (38:25).

Lieliska atspēlēšanās un neveiksmīgas beigas

Otrajā puslaikā spāņi vēlreiz savu pārsvaru pieaudzēja līdz 19 punktiem (49:30), bet uz to ar pieciem punktiem atbildēja Kaspars Vecvagars un Šķēle, savukārt trešās ceturtdaļas pēdējās minūtēs latvieši veica desmit punktu izrāvienu, panākdami jau 41:51.

Pēc nerezultatīvas ceturtās ceturtdaļas sākuma Šķēle ar “trejaci” panāca jau 44:51, bet pusminūti vēlāk grozā lidoja vēl viens viņa metiens aiz perimetra – 47:53. Turpinājumā trīs soda metienus realizēja Ingus Jakovičs, kurš panāca jau 50:55, bet pēc Šķēles un Jakoviča saspēles komandas šķīra vairs tikai divi punkti.

Turpinājumā Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Jakovičs vēl pāris reizes pietuvināja Latviju līdz mīnus trim punktiem, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām Šķēle jau panāca 60:61. Tiesa, 80 sekundes pirms finālsvilpes Kino Koloms ar tālmetienu nedaudz palielināja spāņu pārsvaru. Otrā laukuma galā Meiers neiemeta divus soda metienus, uz ko Brisela atbildēja ar bumbas triecienu grozā no augšas, panākot +6 viesu labā, kamēr laukuma saimnieki beigās nespēja atgūties, zaudējot ar 62:67.

Melnkalne uzvar Ukrainā

Vēl šodien I apakšgrupas ietvaros Melnkalne viesos ar 76:74 (17:34, 9:6, 25:16, 25:18) pārspēja Ukrainu, bet Turcija savā laukumā ar 77:58 (11:17, 23:9, 24:16, 19:16) pieveica Slovēniju.

I grupas kopvērtējumā pēc 11 kārtām līdere ar deviņām uzvarām ir Spānija, bet par vienu panākumu mazāk ir Turcijai. Abas izlases jau ir nodrošinājušas iekļūšanu Pasaules kausa finālturnīrā. Tālāk ar septiņām uzvarām seko Melnkalne, sešas uzvaras ir Latvijai, kamēr Ukrainai ir piecas uzvaras. Savukārt pēdējā, sestā, ar diviem panākumiem ir Eiropas čempione Slovēnija.

Trīs labākās apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.