Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Latvijas Radio par 177 000 eiro modernizējis Signālu vadības centru0


Latvijas Radio modernizēts Signālu vadības centrs.
Latvijas Radio modernizēts Signālu vadības centrs.
Foto: Andrejs Strokins/Publicitātes foto

Naktī uz piektdienu, 22. martu, Latvijas Radio sekmīgi pārslēdzies uz jaunu Signālu vadības centru, kas nodrošina mūsdienām atbilstošu apraides funkciju un programmu skanējumu. Modernizācijas projektā kopumā investēti 177 tūkstoši eiro, tostarp 175 tūkstoši, kas tika piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” pagājušā gada vasarā, tā portālam “La.lv” pavēstīja Latvijas Radio Komunikācijas daļas Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

Saskaņā ar projekta īstenošanas termiņiem – nomaiņa veikta astoņu mēnešu laikā, nodrošinot klausītājiem nemanāmu pāreju.

„Tehnoloģiju uzturēšana un periodiska atjaunošana ir nepārtraukts process, lai nodrošinātu radio programmu darbību 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Līdz šim izmantotās centrāles ekspluatācijas termiņš bija pārsniegts par vismaz septiņiem gadiem – šādu iekārtu detaļas vairs netiek pat ražotas.

Tāpēc piešķirtie līdzekļi un Latvijas Radio tehniskā personāla kompetence ļāva operatīvi izveidot jaunu, mūsdienīgu signālu vadības kontroles sistēmu, kas paver plašākas tehnoloģiskās attīstības iespējas un ļaus Latvijas Radio programmām skanēt nepārtrauktā režīmā, iespējami samazinot “klusuma iestāšanās” risku,” skaidro Latvijas Radio tehniskais direktors Artis Cers.

Savukārt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, klātienē iepazīstoties ar jauno Signālu vadības centru, uzteica profesionāli realizēto projektu.

“Paldies Latvijas Radio, ka tik īsā laikā paveikts apjomīgs darbs tehnoloģiju iegādē, komutācijā, testēšanā un palaišanā. Tas ir izcils sākums radio modernizācijai un sekmīgai investīciju apguvei,” atzina NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Jau ziņots, ka Latvijas Radio apraides funkcijas nodrošināšanas “smadzeņu centrs” jeb Signālu vadības centrs bija fiziski un morāli novecojis – pēdējo 15 gadu laikā finansējuma trūkuma dēļ tehnoloģiju attīstībā nebija veiktas investīcijas, radot būtisku kritisko bojājumu risku. Vienkāršoti sakot, ja tehnika izietu no ierindas, varētu rasties situācija, ka Latvijas Radio nespēj nodrošināt nepārtrauktu apraidi, skaidroja Zomerovska.

Lai novērstu minētos riskus un pilnvērtīgi nodrošinātu apraidi Latvijas teritorijā, Latvijas Radio lūdza NEPLP virzīt jautājumu par 175 tūkstošu eiro piešķīrumu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Līdzekļi Signālu vadības centra nomaiņai tika piešķirti 2018. gada 17. jūlija Ministru kabineta sēdē.

 

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
15 stundas