Ekonomika
Bizness

FOTO: Latvijas simtgades gadā iznākusi spēle par Latvijas neatkarības karu0


Datorspēle “Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss”.
Datorspēle “Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss”.
Publicitātes foto

Šī gada 8. februārī iznāca klajā datorspēle “Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss”. Šajā spēlē Latvijas Neatkarības kara kaujas lauki ir pārvērsti 200 atšķirīgos kāršu izklājumos, un spēlētājs vēstures notikumus var izdzīvot, spēlējot pasjansu.

2018. gads ir Latvijas simtgade, kas ir tikusi atzīmēta ar daudziem jubilejai veltītiem kultūras notikumiem. Latvijas neatkarība tika izcīnīta karā, kurš līdz šim ir attēlots diezgan maz – galvenokārt literatūrā un filmās. Pirmo reizi notikumi Latvijā 1919. gada kaujas laukos ir attēloti datorspēlē.

Starptautiskai auditorijai spēles nosaukums angļu valodā ir “Comrades and Barons: Solitaire of Bloody 1919”. Bez latviešu valodas spēle ir spēlejama arī angliski, vāciski, krieviski un itāliski.

“Biedri un baroni” attēlo Neatkarības kara notikumus sešos spēlējamos scenārijos. Katrā notikumi tiek attēloti no citas tajā laikā karojošas armijas skatu punkta: sākot ar Sarkanās armijas iebrukumu Baltijā 1918. gada beigās, beidzot ar Latvijas armijas veikto Latgales atbrīvošanu.

Spēles pasjansa noteikumi vispārīgā veidā saucas par Golfa pasjansu (tas ir atšķirīgs no plaši pazīstamajiem FreeCell vai Klondaikas). Uz līdzīgiem noteikumiem ir balstītas vairākas citas populāras pasjansa datorspēles, starp kurām ir vērts pieminēt uz vēsturi balstītās “Regency Solitaire” un “Shadowhand”.

Datorspēle “Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss” ir izveidota 2017. gadā Jelgavā.

Saistītie raksti

Spēle ir pieejama “Steam” veikalā šajā vietnē un šajā vietnē un “Kartridge” veikalā šajā vietnē.

LA.lv