Latvijas U-16 izlases basketbolistes

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase ceturtdien Skopjē Eiropas kadetu čempionāta pirmajā mačā ar 76:40 (17:9, 13:13, 21:10, 25:8) sagrāva vienaudzes no Zviedrijas.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Rezultatīvākā Latvijas valstsvienībā ar 21 gūto punktu bija Elizabete Bulāne, kura sakrāja arī astoņas rezultatīvas piespēles, piecas atlēkušās bumbas un četrreiz pārtvēra pretinieču piespēles.

Astoņus punktus guva Marta Daniela Leimane, kurai arī astoņas atlēkušās bumbas, pa septiņiem punktiem iekrāja Līva Krūmiņa, Katrīna Ozola un Nikola Priede, kura izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas un četrreiz atņēma pretiniecēm bumbu. Savukārt Vanesa Jasa, kura guva tikai trīs punktus, sešreiz pārtvēra pretinieču piespēles.

Tikmēr zviedrietēm ar 12 punktiem izcēlās Emma Marija Lundgrēna.

Vienīgo reizi zaudētājos spēles sākumā latvietes nonāca pēc Zviedrijas izlases sekmīga trīspunktu metiena – 3:5. Līdz ceturtdaļas beigām tika panākta vadība ar 17:9, bet otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība nostabilizējās septiņu līdz desmit punktu robežās, puslaikam beidzoties ar 30:22 Latvijas labā.

Izšķirošo pārsvaru Latvijas basketbolistes ieguva trešajā spēles nogrieznī, kuru uzvarēja ar 21:10. Ceturtdaļu latvietes sāka ar 16:0 izrāvienu, daudzveidīgi darbojoties uzbrukumā. Līdz spēles beigām, laukumā tiekot visām 12 pieteiktajām basketbolistēm, rezultāta starpība vēl tika palielināta, pirmo cīņu Skopjē pārliecinoši uzvarot ar 76:40.

Latvijas U-16 izlases basketbolistes uzvar Zviedriju

Piektdien Matīsa Rožlapas trenētā izlase plkst.22 spēkosies ar Beļģiju, kas pirmajā mačā ar 43:71 atzina Spānijas pārākumu, bet sestdien apakšgrupas pēdējā cīņā mēros spēkus ar Spāniju. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Čehija, Turcija, Grieķija, Polija).

Astotdaļfināla uzvarētājas turpinās cīņas par medaļām, bet zaudētājām būs priekšā dueļi par 9.-16.pozīciju. Piecas labākās komandas nodrošinās vietu U-17 Pasaules kausa izcīņā, kas nākamgad norisināsies Rumānijā.