Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase trešdien sasniedza ceturtdaļfinālu Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā, ko tādu paveicot pirmo reizi vēsturē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Astotdaļfināla duelī Latvijas valstsvienība ar 72:58 (19:9, 20:15, 13:15, 20:19) pārspēja Argentīnu. Latvijai ceturtdaļfinālā būs jācīnās pret komandu, kura gūs panākumu Francijas un Mali izlašu duelī, šai cīņai notiekot vēlāk trešdien.

Līdz šim vienīgo reizi U-17 Pasaules kausa izcīņā Latvijas bija pārstāvēta 2016.gadā, kad komanda ierindojās desmitajā vietā.

Trešdienas mačā Latvijas valstsvienības sastāvā teicamu sniegumu demonstrēja Laura Meldere, kura izcēlās ar 21 punktu un 14 atlēkušajām bumbām, kamēr Eva Indriķe atzīmējās ar desmit gūtiem punktiem. Vēl deviņus punktus iemeta Ketija Vihmane.

Spēles pirmajā ceturtdaļā Latvijas komanda ieguva desmit punktu pārsvaru, ko prata noturēt arī nākamajā mača nogrieznī. Latvijas komanda cīņas turpinājumā pārsvaru vēl palielināja, pirmo puslaiku noslēdzot ar 15 punktu pārsvaru.

Lai arī Latvijas valstsvienība pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 39:24, otrajā puslaikā tai nemaz tik viegli neklājās. Tiesa, vēl otrā puslaika ievadā latvietēm bija drošs pārsvars, kas stabili bija virs desmit punktiem, turklāt noslēdzošā ceturkšņa sākumā tablo vēstīja jau 55:39 par labu Latvijai. Pēcāk gan argentīnietēm izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi pēc kārtas, viņām veicot astoņu punktu izrāvienu un nedaudz atjaunojot intrigu šajā duelī.

Tiesa, mača izskaņu Latvijas basketbolistes nospēlēja pārliecinoši, pēcāk atkal palielinot pārsvaru un gūstot diezgan drošu uzvaru.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes D apakšgrupā ar 51:65 zaudēja Kanādai, pēc tam ar 41:60 atzina Austrālijas pārākumu, bet otrdien ar 68:47 guva virsroku pār Angolu.

Ar vienu uzvaru trīs spēlēs latvietes D apakšgrupā ieņēma trešo vietu un astotdaļfinālā tikās ar Argentīnu, kas bija otrā C apakšgrupā, kur ar 61:85 zaudēja Ungārijai, bet ar 76:67 uzveica Spāniju un ar 60:52 pārspēja Jaunzēlandi.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm grupu turnīrā. Šobrīd ir sākušās izslēgšanas spēles – vispirms astotdaļfināli un pēc tam ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, kā arī pusfināli un finālspēles.