Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Latvijas volejbolisti pieliek punktu spilgtai debijai Eiropas Zelta līgā0


Latvijas volejbolisti, pirmo reizi spēlējot Eiropas Zelta līgā, izcīnīja trīs uzvaras sešās aizvadītajās spēlēs.
Latvijas volejbolisti, pirmo reizi spēlējot Eiropas Zelta līgā, izcīnīja trīs uzvaras sešās aizvadītajās spēlēs.
Foto: Ansis Ventiņš

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Rīgā ar zaudējumu noslēdza savu debijas sezonu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas Zelta līgā.

Latvijas volejbolisti ar rezultātu 0-3 (18:25, 16:25, 14:25) piekāpās Turcijai.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Kristaps Platačs, bet septiņi punkti bija Tomam Vanagam.

Laukuma saimniekiem šajā spēlē neveicās ar servi, kā dēļ neizdevās aizķerties kādā no setiem un tika ciests pārliecinošs zaudējums. Latvijas izlases galvenais treneris Āvo Kēls šajā mačā deva iespēju tiem volejbolistiem, kuri iepriekšējos dueļos bija spēlējuši mazāk.

Latvijas volejbola izlase piekāpjas Turcijai

Latvijas izlasei Eiropas Zelta līgā bija trīs uzvaru sērija, tomēr finālčetrinieka sacensībām tā vairs nevarēja kvalificēties.

Tajās tikmēr iekļuvusi Turcija, kas guvusi uzvaras visās sešās spēlēs, un ar maksimāli iespējamiem 18 punktiem atradās A grupas vadībā. Desmit punkti bija Latvijai, bet tālāk ar sešiem punktiem sekoja Slovākija, kamēr Beļģija turnīrā ieguva tikai divus punktus.

Saistītie raksti

Latvijas un Turcijas pirmā apļa cīņā panākumu trīs setos guva turki, bet pēc tam Latvijas valstsvienība piecos setos piekāpās arī Slovākijai. Turpinājums gan bija krietni veiksmīgāks, jo četru setu mačos tika pieveiktas Beļģijas un Slovākijas izlases.

Latvija jau iepriekš bija nosargājusi vietu Eiropas Zelta līgas turnīrā arī uz nākamo sezonu.

Katras Eiropas Zelta līgas grupas uzvarētājs kvalificēsies “Final Four” turnīram, kas notiks 21. un 22.jūnijā Tallinā, Igaunijā. Šāda līmeņa turnīrā Latvijas izlase spēlē pirmo reizi, spēkojoties ar spēcīgākajām Eiropas volejbola valstsvienībām.

LA.lv