×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

VIDEO: “Ļaujiet sievietēm lemt!” (6)

Foto - LETA, kolāža - la.lvFoto - LETA, kolāža - la.lv

Šodien, sākot gājienu, lai aktualizētu sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības nozīmi Latvijā, pie Saeimas pulcējās vairāk nekā simts cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Pie Saeimas ar plakātiem rokās, lai aktualizētu šī gada gājiena galveno tēmu – vardarbība pret sievieti – pulcējās visu vecumu sievietes, vīrieši un bērni.

Cilvēkiem rokās bija plakāti ar tādiem saukļiem kā “Stulbi likumi kropļo sabiedrību”, “Es neesmu vīrieša riba, mana riba nav boksa maiss”, “Feminisms lamu vārds, vardarbība norma?”, “#metoo”, “Līdztiesība nāk par labu visiem dzimumiem”, “Nē upuru vainošanai”, “Roku rokā pret vardarbību”, “Sievietes var pašas lemt” un “Sievietes vieta ir revolūcijā”, kā arī daudzi citi saukļi, kuros bija vērojams plašs tematu loks, tostarp aktuālas tēmas – plānotais olšūnu ziedošanas aizliegums nedzemdējušām sievietēm un politiķu vidū strīdus radījušais jautājums par Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Gājiena dalībniekus pie Saeimas uzrunāja biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce, kura skaidroja, ka gājiena mērķis ir likt likumdevējiem aizdomāties par sieviešu tiesību nozīmi Latvijā. “Mēs pieprasām ieklausīties sieviešu stāstos, iestāties par sieviešu drošību, ratificēt Stambulas konvenciju un izturēties pret sievietēm ar cieņu,” sacīja Lāce.
Viņa norādīja, ka svarīgi arī beigt vainot vardarbībā cietušās sievietes, tostarp vardarbības provocēšanā.

Dalībnieki gājienā devās saukli: “Ļaujiet sievietēm lemt!”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Organizētājām Atbildēt

  Kāpēc bērns nes plakātu? Vai tās nav pārkāptas cilvēktiesības? Vai tā nav propaganda- mītiņošanā izmantot bērnu, pusaudzi? Ja nu meitene vēlēsies dzemdēt un negribēs pārdot savas olšūnas?

 2. 3.viļņa feminisms ir noziedzīga naida ideoloģija.
  Šo sorosveidīgo plintnieču vieta būtu Iļģuciema cietumā.

 3. Konvencijas lācene !
  Visi tie panti JAU IR Latvijas likumos iekšā !
  Necenties vēl iemelot pederastu likumu !

 4. te ar olšūnām, te ar sievu sišanu…
  Lienoši gendera likumu stumj iekšā kā ar buldozeru.

 5. Вот где собака порылась Atbildēt

  Ak ta’ Stambulas konvenciju gan, ko?

Draugiem Facebook Twitter Google+