Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
17. oktobris, 2016
Drukāt

FOTO: Lauku “Oskari” sadalīti

Foto Valdis SemjonovsFoto Valdis Semjonovs

“Lielākais gandarījums, ka dzīvoju šeit, ka man ir savas iespējas un vecāki, ko mīlu,” teica Krotes 114. mazpulka dalībnieks Kristaps Norenbergs.

Viņš kļuva par konkursa “Sējējs 2016” uzvarētāju nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks”, saņemot apsveikumus no premjera Māra Kučinska. Lauksaimnieku gada nozīmīgākajā pasākumā “Sējējs” piektdienas vakarā Jelgavas pilī tika apbalvoti veiksmīgākie lauku uzņēmēji. Šogad konkursā , kura balvu salīdzina ar Oskara kinobalvu, tika pieteikti vairāk nekā 40 dalībnieki.

“Nākotnē prieks skatīties, ka esam tik daudzi pēc nominantu skaita,” tā pēc “Sējēja” balvas saņemšanas sacīja Kocēnu novada jaunais veiksmīgais zemnieks, z/s “Zilūži” saimnieks Jānis Grasbergs. Viņš pateicās vecākiem, kas iemācījuši arodu darīt, kā arī teica paldies kooperatīvam VAKS par atbalsta un padoma sniegšanu pēdējos gados, kas bijuši saspringti gan graudkopības, gan piena nozarēs. Tāpat paldies vārdi tika teikti LLU, kur iegūta nepieciešamā izglītība. Jāatgādina, ka “LA” par “Zilūžiem” jau nesen rakstīja, stāstot par Grasberga izveidoto piena produktu ražotni, kur top saldējums, jogurts un citi piena produkti.

Priecīgs par iegūto “Sējēja” balvu bija arī nominācijas “Gada uzņēmējs pārtikas ražošanā” uzvarētājs, SIA “Jaunkrasts” vadītājs Gints Druseika. Sarunā ar “LA” viņš pastāstīja, ka saimniecībā 120 ha platībā audzē un pārstrādā galda bietes un pašlaik “Jaunkrasts” ir lielākais galda biešu ražotājs Latvijā. Saimniecība darbojas kooperatīvā “Baltijas dārzeņi”, caur ko tiek realizēta viena daļa saražotā, bet otra – eksports. Lauksaimniecību Druseika uzskata kā ļoti perspektīvu, īpaši, ja produktam ir pievienotā vērtība.

Plašāk lasiet “Latvijas Avīzes” 17. oktobra numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+