Sports
Motoru sports

FOTO: lēcieni, lidojumi un ātrums Igaunijas rallijā0

foto: LA.LV

Nākamās nedēļas nogalē Somijā notiks WRC pasaules čempionāta posms, ar saviem grants ceļiem neskaitāmajiem tramplīniem un galvu reibinošiem lēcieniem bagātais slavenais “Neste Finland Rally”. Ko līdzīgu nupat varēja izbaudīt Igaunijas rallijā, kuru vairāki sportisti atzina kā ideālu gatavošanās vietu tūkstots ezeru sacīķstei. Arī šeit bija lēcieni, lidojumi un elpu aizraujošs ātrums.

Par “Rally Estonia” uzvarētāju kļuva mājinieks Oto Tanaks, kurš uzvarēja 11 ātrumposmos. Minūti viņam zaudēja Heidons Padons, bet vairāk nekā trīs minūtes pēc soda saņemšanas atpalika Kreigs Brīns. Visi trīs uz pjedestāla kāpušie piloti atzina, ka šī bija ļoti noderīga sacīkste pirms Somijas, lai sarastu ar tāda veida ceļiem, apgūtu jaunas nianses un pārbaudītu mašīnu regulējumus.

Igaunijas rallija pirmā diena bija arī Latvijas čempionāta ceturtais posms, kurā uzvarējis Valērijs Gorbans (John Cooper Works Mini WRC), otrais ātrākais Latvijas ieskaitē bija igaunis Ranno Bundsens (Mitsubishi Lancer Evo VIII), viņam arī uzvara LRC1 klasē. Ātrākais no latviešu sportistiem šodien bija Emīls Blūms (Mitsubishi Lancer Evo IX) – viņam divpadsmitais rezultāts absolūti un trešais Latvijas čempionāta ieskaitē, kā arī pirmais LRČ2 ieskaites klasē.
Reinis Nitišs (Mitsubishi Lancer Evo X) sacensību pirmo dienu noslēdza 20. pozīcijā un izcīnīja ceturto vietu LRC2 klasē.

Ātrākie ar priekšpiedziņas automašīnām šodien bija spēcīgie igauņu jaunie sportisti, kamēr Olivers Solbergs pēc šodienas ir ceturtais ātrākais Rally Estonia ieskaitē un ir izcīnījis otro vietu Latvijas čempionāta posmā, zaudējot vien 1,51 sekundi igaunim Rasmusam Ūstlundam.

Saistītie raksti

Diemžēl ļoti daudz izstāšanās piedzīvoja tieši latviešu sportisti – Jānis Berķis (Ford Fiesta R5) izstājās radiatora problēmu dēļ, Ronaldu Baldiņu (Mitsubishi Lancer Evo VIII) pievīla motors, bet avārijas piedzīvoja Kaspars Kaņeps-Kalniņš (Mitsubishi Lancer Evo VIII) un Guntis Lielkājis (Mitsubishi Lancer Evo IX). Elektrības problēmu dēļ izstāties bija spiesti arī Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis (BMW M3).

LA.lv