Latvijā
Politika

FOTO. Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikā1


Valsts prezidents Egils Levits (vidū) un Namībijas viceprezidents Nangolo Mbumba ar kundzi tikšanās laikā Rīgas pilī.
Valsts prezidents Egils Levits (vidū) un Namībijas viceprezidents Nangolo Mbumba ar kundzi tikšanās laikā Rīgas pilī.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Šo piektdien, 13.septembrī, Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Namībijas viceprezidentu Nangolo Mbumbu (Dr. Nangolo Mbumba).

Šis ir pirmais tika augsta līmeņa kontakts starpabām valstīm, portālam “La.lv” pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Paužot prieku uzņemt Rīgas pilī Namībijas viceprezidentu Mbumbu, Valsts prezidents atzina: “Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.

Latvija pakāpeniski paplašina tās divpusējo sadarbību ar dienvidrietumu Āfrikas reģionāvalstīm, attīstot gan politisko, gan ekonomisko saikni. Lai gan mūsu valstis šķir liels attālums, mūs vieno vēlme attīstīt ciešākas saites, kas balstītas uz savstarpēju cieņu un vēlmi vairot abu valstu labklājību.”

Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Namībijas viceprezidentu

Tāpat mūs ar Namībiju vieno uzskats, ka īpaša uzmanība jāpievērš ekonomikas vajadzībām piemērotai kvalitatīvai profesionālajai un augstākajai izglītībai, kā arī digitālajām prasmēm, norādīja Levits.

Valsts prezidents arī uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Āfrikas sadarbības ilgtermiņa mērķiemjābūt vērstiem uz ilgtspējīgas, ekonomiskas sadarbības nostiprināšanu, radot piemērotus apstākļus investīcijām un biznesa videi.

Namībijas viceprezidents Mbumba savukārt pateicās Latvijas Valsts prezidentam par sirsnīgo un laipno uzņemšanu, novērtēja Latvijas valsts augstos sasniegumus tehnoloģijās, inženierzinātnēs, veselības aprūpē, izglītībā un citās jomās, kā arī apstiprināja, ka Namībijas delegācija ieradusies Latvijā, lai divu dienu darba vizītes laikā mācītos, pārņemtu labo praksi un dibinātu draudzīgas attiecības tālākai sadarbībai.

 

LA.lv