Ekonomika
Bizness

FOTO. Lidostas Rīga ikdienas ainiņas: aplūko lidmašīnu modeļus, ielūkojies aizkulisēs!0


Lidosta “Rīga”.
Lidosta “Rīga”.
Foto: Timurs Subhankulovs

Lidosta “Rīga” šodien, 15.martā, plaši pavēra durvis mediju pārstāvjiem un ļāva ielūkoties aviobiznesa ikdienas norisēs. Līdz ar to bija ļauts nonākt lidostas aizkulisēs, kur notiek lidmašīnu apkalpošana pie pasažieru termināla, gaisa kuģu pacelšanās un nolaišanās no dažādām lidlauka daļām, kā arī bija iespēja izpētīt nacionālās aviokompānijas “airBaltic” gaisa kuģi “AirBus A220-300” un citas lidostas ikdienas darba norises.

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 60,787 miljoni eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 2,9 reizes un sasniedza 10,022 miljonus eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija, vēstīja LETA.

Lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte atzīmēja, ka 2018.gadu lidosta “Rīga” noslēdza ar jaunu rekordu – tika apkalpoti 7,06 miljoni pasažieru, kas ir par gandrīz 16% vairāk nekā gadu iepriekš. Straujais pasažieru skaita pieaugums ļāva lidostai ierindoties ceturtajā vietā Eiropas straujāk augošo lidostu “Top5” lidostu grupā, kas apkalpo no pieciem līdz 10 miljoniem pasažieru gadā.

Tāpat Karnīte piebilda, ka operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem 2019.gada pirmajos divos mēnešos liecina, ka arī šogad turpinās pasažieru skaita pieaugums. Šā gada janvārī un februārī lidosta ir apkalpojusi 899 709 pasažierus, kas ir par 6,1% vairāk nekā šajā periodā pērn.

LA.lv