Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO: Lielās talkas ieskaņas pasākums Bastejkalnā0

Foto: Karīna Miezāja

Bastejkalnā šodien notika Lielajai talkai veltīts pasākums ar nosaukumu “Ideju talka”, kurā varēja uzzināt aktuālāko informāciju par nedēļas nogalē gaidāmo sabiedrisko akciju.

Pasākumā piedalījāš Lielās talkas organizatoru komanda, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Dziedātāja Agnese Rakovska, televīzijas raidījumu vadītāja Dagmāra Legante, Rūdolfs Budze jeb “DJ Rudd”, kā arī konkursa “Ineses Galantes talanti” dalībnieki.

Lielās talkas ieskaņas pasākums Bastejkalnā

Kā ziņots, interneta vietnē “talkas.lv” līdz trešdienas pēcpusdienai bija pieteiktas jau vairāk nekā 1200 sakopjamās vietas, tādēļ Lielās talkas organizatori nolēma pagarināt talku reģistrēšanas termiņu līdz šodienas plkst.14.

Šogad Lielā talka notiks sestdien, 27.aprīlī, un tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un atkritumus uzreiz arī šķirot.

“Domājot par Latvijas nākamajiem 100 gadiem, šogad vēlamies talkas tradīciju pacelt jaunā kvalitātē, galvenokārt akcentējot sabiedrības izglītošanu, kā arī informēšanu par pasaules norisēm vides jomā, jo Latvija nevar dzīvot atrauti no visas pasaules. Vēl jo vairāk – mēs esam viena no tām pasaules valstīm, kas vides sakopšanas jomā var radīt piemēru citām pasaules valstīm,” aicināja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Saistītie raksti

Desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu; 2018.gada talkā tas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017.gadu.

Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Treija norādīja, ka šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa – tīras un zaļas valsts virzienā.

Skatieties par atklāšanas pasākumu arī LNT Ziņu video:

LA.lv