×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

Foto: lielīšanās, budēļos iešana un vēderprieki – Meteņdiena Grīziņkalnā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Meteņdienas svinības Grīziņkalnā.

Šajās brīvdienās dažviet notika Meteņdienas svinības – Saules gadskārtas svinamais laiks, kad ziema sāk iet uz pavasara pusi. Metenis iezīmēja ne tikai pusceļu saulei no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām, bet arī vienu darbu beigšanu un citu sākšanu.

Galvenā Meteņu dienas izdarība ir vizināšanās vai nu no kalna, vai ar zirgu, lai augtu gari lini. Meteņus arī uzskatīja par īpašu laiku, kad ar maģisku darbību varēja ietekmēt notikumus savā labā, kā arī nodarboties ar zīlēšanu un laika pareģošanu. Meteņos saule vēl ir veļu pusē, tāpēc pirms maltītes saimnieks neaizmirsa pacienāt arī veļus. Meteņi ir gari, tādēļ nav brīnums, ka vienā Latvijas stūrī tie jau sen būs beigušies, kad citur vēl tikai sāksies.

Svētdien, 9.februārī, Meteņi ar vērienu atzīmēti Rīgā, Grīziņkalnā, kur apmeklētājus sagaidīja jautras izdarības, dziesmas, rotaļas, kārtīga izlielīšanās un budēļos iešana. Noslēgumā iekurta uguns, lai aizvadītu ziemu un sveiktu pavasari. Portāls “LA.lv” fotoreportāžā piedāvā ielūkoties Meteņdienas svinībās Grīziņkalnā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ltv 1paradija tik pat krasnus metenus salacgrivaa

Draugiem Facebook Twitter Google+