“RFS” futbola klubam debija Eirokausos noslēdzās ar dramatiski piedzīvotu neveiksmi.

“Liepāja” un “Ventspils” klubu futbolisti ceturtdien pārvarēja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu, kamēr “RFS” komanda cieta sāpīgu zaudējumu un izstājās no tālākās cīņas.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Liepājnieki pirmās kvalifikācijas kārtas otrajā mačā viesos ar 2:1 (1:0) negaidīti pārspēja spēcīgo Minskas “Dinamo” komandu, divu maču summā triumfējot ar 3:2.

Tikmēr “Ventspils” viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās albāņu vienībai Duresi “Teuta”, tomēr divu spēļu summā tika gūts panākums ar 3:1, jo pirmajā klubu tikšanās reizē kurzemnieki mājās ar 3:0 guva uzvaru.

Visbeidzot “RFS” atbildes mačā “Daugavas” stadionā Rīgā ar 0:2 (0:1) piekāpās Slovēnijas vienībai Ļubļanas “Olimpija”, kuras rindās spēlē arī Latvijas futbolists Vitālijs Maksimenko. Pirmajā mačā “RFS” viesos vien kompensācijas laikā guva uzvaru ar 3:2, bet divu spēļu summā zaudēja ar 3:4.

Sensācija Minskā

Liepājniekiem otrajā kvalifikācijas kārtā, visticamāk, būs jāspēkojas ar Zviedrijas klubu “Norrkoping”, kas pirmās kārtas pirmajā spēlē ar 2:0 uzvarēja Dublinas “St.Patricks”, kas ir deviņkārtēji Īrijas čempioni.

Šajā mačā “Liepājai” nevarēja palīdzēt viens no tās līderiem pussargs Jānis Ikaunieks.

Liepājnieki rezultātu atklāja 10.minūtē, kād Dans Spartara, neapstrādājot bumbu, sita to pāri vārtsargam, panākot 1:0. Šādam sākumam Minskas “Dinamo” acīmredzami nebija gatavs un pirmajā puslaikā vārtus neguva.

Otrais puslaiks sākās ar Minskas vienības ofensīvu, bet “Liepāja” spēlēja no aizsardzības, neitralizējot pretinieku uzbrukumus, bet 71.minūtē brazīlietis Dodo pretinieku soda laukumā ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā, panākot jau 2:0 viesu labā. Atlikušajās mača minūtēs “Dinamo” aktīvi uzbruka, kas rezultātu deva vien kompensācijas laika otrajā minūtē, kad Raļkevičs neveiksmīgi centās tvert bumbu, bet tā izslīdēja no rokām un ielidoja vārtos. Vārtsarga neveiksme gan neliedza kurzemniekiem gūt uzvar ar 2:1, kas bija pietiekoši, lai iekļūtu kvalifikācijas otrajā kārtā.

“Ventspils” droši nosargā handikapu

Tikmēr Albānijā notikušajā spēlē pirmais puslaiks noritēja visai mierīgā gaisotnē, tomēr “Teuta” vienības spēlētāji visai regulāri divcīņas par bumbu noslēdza ar asiem vai nesportiskiem gājieniem. Šāda rīcība kurzemniekiem deva dažas iespējas no brīvsitienu izspēlēm, tostarp pirmā puslaika beigās, tomēr neviena no tām nenesa rezultātu.

Tikmēr otrais puslaiks iesākās ar lielu mājinieku ofensīvu, kas arī nesa rezultātu. 48.minūtē Šerifs Kulaku ielauzās soda laukumā un izpildīja filigrānu māņu kustību – apgriežoties ap savu asi uzbrucējs ātri vien sita pa bumbu, kas apstājās vien aiz vārtu līnijas, panākot 1:0 mājinieku labā.

Arī turpinājumā tuvāk vārtu guvumam bija albāņi, bet rezultāts nemainījās.

“Ventspils” otrajā kvalifikācijas kārtā, visticamāk, būs jāspēkojas ar Horvātijas vienību Splitas “Hajduk”, kas pirmajā spēlē ar 2:0 pārspēja Maltas komandu Gziras “United”.

Drāma “Daugavas” stadionā

“RFS” komandai šī bija debijas spēle Eirokausos savās mājās, tāpēc “Daugavas” stadionā bija 3600 skatītāju. Tas šķiet bija vairāk nekā mājinieki reķinājās, jo uz spēli līdzjutējiem bija atvērtas vien divas uzkodu tirgotavas, kur iestiprināties pirms mača un tā pārtraukumā, līdz ar to veidojās rindas. Tās bija arī pirms spēles, kad līdzjutēji devās stadiona teritorijā.

Spēles pirmais puslaiks abu komandu izpildījumā pagāja ļoti piesardzīgi. Pirmā bīstamā epizode mača 23. minūtē padevās rīdziniekiem, kuri spēja no laukuma gala līnijas iecentrēt bumbu soda laukuma vidū, tomēr divcīņā ar pretinieku aizsargu, “RFS” uzbrucējs nespēja spēcīgi uzsist pa bumbu. Tikmēr četras minūtes vēlāk Darko Lemajičs, mēģinot iecentrēt bumbu soda laukumā, trāpīja pa vārtu pārliktni, bet 39.minūtē viņa tautietis Tins Vukmaničs neprecīzi sita pa vārtiem no nelielas distances. Savu labāko iespēju pirmajā puslaikā izmantoja Slovēnijas vienība, kas kompensācijas laikā, vairākkārt raidot bumbu pa “RFS” vārtiem, ar pēdējo sitienu to spēja nogādāt vārtu tīklā, kad precīzs bija Endrī Čekiči, panākdams 1:0.

"RFS" futbolisti tiekas ar Ļubļanas "Olimpija" komandu

Otrais puslaiks iesākās līdzīgi, tāpat kā pirmās 45 minūtes, jo neviena no komandām nerāvās uzbrukumā un turpināja pacietīgi gaidīt savu vārtu gūšanas iespēju. Visai labā situācijā mača 55.minūtē nonāca “RFS”, kas no aptuveni 25 metru distance varēja izpildīt brīvsitienu. Tas padevās gana spēcīgs un precīzs, tomēr bumba atsitās pret vārtu stabu, un situācija palika nerealizēta. Atlikušajās spēles minūtēs iniciatīva piederēja Slovēnijas klubam, tomēr tas nespēja gūt savus otros vārtus līdz pat spēles pēdējai minūtei, kad kompensācijas laika otrajā minūtē ar precīzu sitienu izcēlās Luka Menalo, panākot 2:0, kas bija pietiekoši, lai viesu komanda izslēgtu “RFS” no Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībām.

Viens Latvijas futbolists gan bija priecīgs – Maksimenko “Olimpija” rindās aizvadīja visu maču.