Ekonomika
Bizness

FOTO. Liepājas lidostā svētki: jau 1 gadu īsteno regulārus lidojumus uz Rīgu0


Liepājas lidostā atzīmē 1 gadu kopš regulāru avioreisu nodrošināšanas maršrutā Liepāja – Rīga, 17.05.2018.
Liepājas lidostā atzīmē 1 gadu kopš regulāru avioreisu nodrošināšanas maršrutā Liepāja – Rīga, 17.05.2018.
Publicitātes foto.

Apritējis pirmais gads kopš atjaunoti regulārie lidojumi no Liepājas lidostas. Nodrošinot lidojumus maršrutā Liepāja – Rīga visa gada garumā, gada laikā apkalpoti vairāk nekā deviņi tūkstoši pasažieru, tā portālu “La.lv” informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Atzīmējot šo notikumu, 17. maija rīta reisa pasažierus īpaši sveica pašvaldības, lidostas vadība un “airBaltic” pārstāvji. Starp pasažieriem tika arī izlozēta īpaša dāvana – lidojums uz Berlīni divām personām ar izlidošanu no Liepājas.

“Viena gada jubileja ir simbolisks atskata punkts, kas ļauj novērtēt lidostas darbību un lidojumu pieprasījumu ne tikai aktīvajā tūrisma sezonā, bet arī ziemā. Šī gada laikā lidostas sniegtās sasniedzamības iespējas ir izjutuši un novērtējuši ne tikai pilsētas tūrisma nozares uzņēmumi, bet arī daudzi liepājnieki, kuri, no rīta iesēžoties lidmašīnā Liepājā, jau pēc dažām stundām var nokļūt Berlīnē, Londonā, Kopenhāgenā vai kādā citā no vairāk nekā 60 galamērķiem visā pasaulē,” uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Atskatoties uz pirmo darbības gadu, Liepājas lidostā apkalpoti 4,5 tūkstoši pasažieru katrā virzienā – gan ielidojot, gan izlidojot. Daudzi pasažieri no Liepājas lidojuma uz Rīgu turpina vēl uz citām valstīm. Novērots, ka visbiežāk pasažieri izvēlas savienotos lidojumus uz Kopenhāgenu, Stokholmu, Maskavu, Londonu un Minheni.

Galerijas nosaukums

Tāpat gada laikā apkalpoti 43 privātie reisi. Privātās lidmašīnas Liepājā ieradās no tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Dānija, Zviedrija, Somija, Lielbritānija, Vācija, Šveice, kā arī tepat no Latvijas.

“Liepājas lidosta pirmajā darbības gadā spējusi nodrošināt teicamu lidlauka uzturēšanu,kā arī lidmašīnu un pasažieru apkalpošanu visā sezonā. Liepājas lidosta var lepoties, ka ir spējusi ziemā nodrošināt 100% lidojumu izpildi. Līdz ar to arīlidosta sniegusisavu ieguldījumu lidsabiedrības“airBaltic” apbalvojumā par punktuālāko aviokompāniju pasaulē,” norāda SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes loceklis Agris Sprūde.

Saistītie raksti

SIA “Aviasabiedrība“Liepāja””, domājot par turpmāko attīstību, mērķtiecīgi uzrunā aviokompānijas. Tāpat lidostas stratēģija paredz attīstīt ne tikai regulāros reisus, bet arī piesaistīt čartera lidojumus, kā arī attīstīt biznesa un vispārējās nozīmes aviāciju.

Attīstot lidostas infrastruktūru, nākotnē iecerēti vairāki attīstības projekti – pasažieru termināla paplašināšana, aviācijas tehniskās apkopes centra, kā arī kravu un loģistikas centra izveide. Lai izveidotu bāzi “airBaltic” pilotu akadēmijai, iecerēta arī lidmašīnu angāru un mācību telpu būvniecība.

 

LA.lv