×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Foto: Līgatnes lāču Mikus un Puikas prieks par jauno pastaigu laukumu

Foto: LETAFoto: LETA

Lācis jaunajā Līgatnes dabas taku pastaigu voljērā, kas uzbūvēts ar valdības finansiālu atbalstu.

Otrdien Līgatnes dabas takās atklāts jaunais pastaigu laukums jeb voljers takās mītošajiem lāčiem Mikum un Puikam. Turklāt šogad ir iecerēts labiekārtot lācenes Ilzītes voljeru, vēsta LETA.

Zvērkope Velga Vītola pasākumā atklāja, ka lāči par viņu rīcībā esošo teritoriju ir sajūsmā. “Vispār grūti saprast, kam sajūsma bija lielāka – man vai viņiem. Kad lāči pirms dažām dienām mīnuss 20 grādu salā pirmoreiz tika izlaisti no sprostotavas, kurā viņi mitinājās līdz šim, viņi bija apmulsuši un ārā devās piesardzīgi. Pirmais laukā gāja Puika,” sacīja zvērkope, piebilstot, ka pēc brīža abi lāči esot priekā trakojuši un rāpušies kokos – gluži kā bērnībā.

Zvērkope piebilda, ka lāčus tagad var apskatīt ikviens dabas taku apmeklētājs. Kaut arī viņiem vajadzētu gulēt ziemas miegā, lāči to nedara, jo decembrī līdzās viņu mītnes vietai norisinājās būvdarbi, bet šīs dienas ir tik saulainas, ka jau asociējas ar pavasara atnākšanu.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš atzinis, ka voljera izgatavošanā izmantoti 25 000 tonnu metāla. Ir uzbūvēts ārējais žogs, kas domāts, lai cilvēki nepieietu pārāk tuvu dzīvniekiem, trīs metrus augsts metāla žogs ar elektriskajiem ganiem, kā arī vertikālais žogs, kas 1,5 metru dziļumā savienots ar vēl vienu zemē ieraktu betona žogu.

Tāpat viņš pavēstīja, ka šī gada laikā tiks uzlaboti arī lācenes Ilzītes dzīves apstākļi. “Ilzīte desmit gadus dzīvo savā voljerā, kas ir nolietojies. Vasarā norisinājās ziedojumu akcija, kuras laikā tika savākti apmēram 6 200 eiro. Šī nauda tiks izmantota Ilzītes voljera žoga remontam, lai pie viņas ciemos nenāktu tādi nevēlami apakšīrnieki kā jenotsuņi un lapsas. Tāpat līdzekļi tiks atvēlēti mājas remontam, bet ap atsevišķiem kokiem tiks salikti elektriskie gani, lai Ilzīte tajos nekāptu,” stāstīja Auziņš.

Auziņš piebilda, ka vasarā Līgatnes dabas takās iecerēts uzbūvēt četru metru augstu platformu, lai lāču mītnes būtu redzamas no augšas.

LETA ziņo, ka 2012.gada 22.aprīlī, izrokoties zem iežogojuma, no Līgatnes dabas taku voljera atkārtoti izbēga lācene Made. Pirmo reizi viņa brīvsolī devās 2011.gada augustā, taču toreiz jau nākamajā dienā lācene tika atrasta un aizvilināta atpakaļ uz voljeru.

Otrā bēgšanas reize Madei izrādījās liktenīga. Divas dienas nespējot lāceni aizvilināt atpakaļ uz nožogojumu vai iemidzināt, tika pieņemts lēmums viņu nošaut, jo dzīvnieks esot radījis draudus apkārtējiem iedzīvotājiem.
Jaunu lāču māju Līgatnē bija jābūvē, jo abi lāču puikas Mikus un Puika, palikuši bez lācenes Mades, mēģināja izmantot voljera slikto stāvokli un izlauzties brīvībā. Tādēļ, būvējot voljeru, īpaša uzmanība pievērsta drošības aspektam.

Jaunā voljera būvdarbus veicis SIA “Vidzemes energoceltnieks”, un tiem izmantots valdības piešķirtais finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem – apmēram 142 287 eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +12.9
Daugavpils +15
Saldus +11
Liepāja +16.5
Jelgava +10.5
Ventspils +15.9
Limbaži +10
Madona +14.5
Rēzekne +13.0
Draugiem Facebook Twitter Google+